kalenica główna

Jeśli chcesz wymienić poglądy z innymi architektami lub inwestorami

Moderator: Moderatorzy

kalenica główna

Postprzez tedyhope » Cz lis 29, 2007 10:44 pm

Witam,
Nie jestem architektem tylko mechanikiem.
Nie mogę znaleźć definicji co to jest kalenica główna?
A w warunkach zabudowy działki, na której chcę wybudować dom jest wymaganie żeby głowna kalenica była równoległa do drogi.

Czy ktoś mógłby mi podać pełną definicję?

Pozdrawiam
tadek
tedyhope

Postprzez galeco » Pt lis 30, 2007 9:26 am

Należy założyć, że jest to kalenica podstawowej bryły dachu. Oczywiście nie sposób znaleźć odnosnika w aktach prawnych :D
galeco
galeco

Postprzez wawok » Pt lis 30, 2007 9:28 am

WGL mnie kalenica główna to bedzie ta kalenica ( pojecie samej kalenicy jest ci znane :wink: ) która łączy ze sobą główne połacie, lub jest najwyżej umieszczona (chyba - ja bym tak interpretował)
wawok

Postprzez tedyhope » Pt lis 30, 2007 9:47 am

Chodzi o to, że mam projekt domu, w którym kalenice są dwie na tej samej wysokości i o tej samej długości, przecinają się pod kątem prostym ( L ).
A tak jak pisałem w WZ jest, że głowna kalenica ma być równoległa do drogi.
Która z nich jest główna lub co zrobić żeby któraś była główna?
Czy wystarczy któąś wydłużyć, czy trzeba obniżyć?

Pozdrawiam
tadek
tedyhope

Postprzez wawok » Pt lis 30, 2007 12:29 pm

Ustaw domek równolegle do drogi obojetnie ktora kalenicą. Będzie dobrze. Tak ja to interpretuje.
wawok

Postprzez Joanna » N gru 02, 2007 8:55 pm

Witaj,

na Twoim domu są dwie kalenice równorzędne. W zasadzie mógłbyś ustawić dom równolegle jedną lub drugą kalenicą, do drogi i było by ok, względem zasad logiki. Ale urzędnik, który pisał decyzję, mógł mieć na myśli, jakiś konkretny sposób sytuowania lub charakterystyczny wygląd obiektu. W celu uniknięcia kłopotów, przy składaniu projektu do urzędu, przejdź się tam, weź projekt i działkę i poproś urzędnika o pomoc. Nie powinno być z tym problemów, a unikniesz stresu i ewentualnych poprawek oraz kosztów z tym związanych.

Pozdrawiam Joanna
Joanna

witam

Postprzez cool_ewula » Śr gru 12, 2007 4:41 pm

witam! ja bym to tak zinterpretowala, ze jest to kalenica nad glowna bryla domu, czyli nad czescia w ktorej jest glowne wejscie do budynku.
pozdrawiam!
cool_ewula

Postprzez kiya » Śr sty 09, 2008 3:03 pm

poprzednik ma racje, jest to kalenica ktorz znajduje sie nad fgłównym wejsciem do dumu/budynku.
kiya

Postprzez Wojciech » Pn sty 14, 2008 11:06 am

[quote="Joanna"]Witaj,

W celu uniknięcia kłopotów, przy składaniu projektu do urzędu, przejdź się tam, weź projekt i działkę i poproś urzędnika o pomoc. Nie powinno być z tym problemów, a unikniesz stresu i ewentualnych poprawek oraz kosztów z tym związanych.

tylko trzeba to miec na piśmie, bo potem sie wyprze!! na serio może tak być. tak na prawde, w takiej sytuacji jet to tatelnie korupjogenna sytuacja, bo czy jest ok czy nie nazeży wyłącznie do ointerpretacji urzędnika. lepiej być miłym i uległym w takim wypadku
Wojciech

Postprzez Joanna » Pn sty 14, 2008 11:39 pm

popieram

może nawet nie chodzi o to, że się wyprze, ale może go zastępować ktoś inny, w tym akurat dniu i może mieć inne zdanie

Pozdrawiam Aś
Joanna

Powrót do Ogólnie o wszystkim