Wolny strzelec - jak zacząć?

Miejsce dla uczniów, studentów - ale nie tylko.

Wolny strzelec - jak zacząć?

Postprzez lutajski73 » Cz gru 08, 2011 10:32 am

Witam,

przymierzam się trochę do spróbowania od nowego roku kariery wolnego strzelca, ale dotychczas pracowałem raczej na etacie i nie bardzo jestem pewien jak się za to zabrać.

Ciekawi mnie przede wszystkim w jaki sposób łapać klientów. Reklama (jeśli tak, to gdzie? I za ile?)? Jakieś serwisy internetowe (jeśli tak, to jakie?)? Fora takie jak to?

Wiem, że to strasznie żółtodziobowskie pytania, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Będę wdzięczny za pomoc kogoś, kto się orientuje w temacie.
lutajski73

Postprzez archicad » Pn sie 20, 2012 6:11 pm

Jeżeli chcesz projektować wnętrza, meble, lub małą architekturę to może internet jest dobrym rozwiązaniem na pozyskanie klientów.
Na własny przykładzie natomiast musze Ci powiedzieć, że z internetu zleceń typowo architektonicznych nie ma prawie w ogóle. Może jeden mi się trafił, przynajmniej zwróciły mi się koszty.
Klienci w internecie szukają gotowych projektów a nie architektów... od pupy strony, ale cóż zrobisz...
Najlepszą reklamą jest polecenie przez poprzednich klientów. Skąd zebrać tych pierwszych? rodzina oraz polecenie od starszych naszych kolegów architektów którzy darzą Cię zaufaniem. Ja tak zacząłem. W necie nie reklamuję się, co prawda wielkich kokosów nie mam, ale też nie mam żadnych finansowych powodów do narzekania.
Z resztą podobno architekt zaczyna zarabiać dopiero po 40-tce :) więc mi jeszczetrochę brakuje :)
archicad

Postprzez pluscztery » N wrz 30, 2012 1:46 am

Jesli masz zaplecze finansowe- smarowanie paniom z administracji, spółdzielni itp (instytucji , które zarządzają obiektami, a tym samym remontami, przebudowami, modernizacjami..). "Zniuchanie" się z wykonawcami, może wyjście z propozycją tanszych projektów? dzięki temu będziesz miał ciągłość zleceń, bo wykonawcy wszyscy muszą smarować, a im łatwiej te kilka tysięcy urwać z inwestycji niż Tobie, gdyż łapówki są na poziomie cen niewielkich projektów.
pluscztery

Postprzez mynameis » Pn lis 19, 2012 2:41 pm

Na portalach internetowych jest możliwość rejestrowania się w bazie architektów. Sprawdź tutaj http://magazynconsido.pl/login?loggedout=true
Poza tym dobrą opcją jest podsyłanie mailowo swoich prac wraz z opisem, wiele portali promuje młodych i zdolnych :) powodzenia
projektant amator
mynameis

Postprzez archicad » Cz mar 28, 2013 11:50 am

pluscztery napisał(a):Jesli masz zaplecze finansowe- smarowanie paniom z administracji, spółdzielni itp (instytucji , które zarządzają obiektami, a tym samym remontami, przebudowami, modernizacjami..). "Zniuchanie" się z wykonawcami, może wyjście z propozycją tanszych projektów? dzięki temu będziesz miał ciągłość zleceń, bo wykonawcy wszyscy muszą smarować, a im łatwiej te kilka tysięcy urwać z inwestycji niż Tobie, gdyż łapówki są na poziomie cen niewielkich projektów.

Co za masakra. Jeżeli masz trochę szacunku do siebie nie idź tym tropem.
Po pierwsze: etyka zawodu.
Po drugie: tematy z administracji to faktycznie remonty, przebudowy, modernizacje, czyli w większości sama urzędowa nuda na potrzeby przedsiębiorcy, któremu "trzeba narysować i podbić, a i tak zrobi po swojemu, tak żeby było dobrze."

Ale wykonawcy to dobry pomysł. Szczególnie jak klient u Ciebie zamawia kompleksową robotę. Od projektu po odebrany budynek.
archicad

Postprzez pluscztery » Śr kwi 03, 2013 1:03 pm

Chyba autorowi chodziło o to , jak zdobyć klientów a nie jak tworzyć nienudną architekturę wysokich lotów. Noo tu to dopiero musiałby dobre układy mieć, żeby takie zlecenia zdobyć.
Jest jeszcze jeden realny konkretny sposób- projektować za darmo.:P
Jest to zgodne z prawem i "moralne". Przyłożysz się do zdołowania stawek i wyzysku w branży.
pluscztery

Wolny strzelec jak zacząć

Postprzez AlbertKa » Cz lut 12, 2015 5:54 pm

mam małe pytanko dla was to pewniebardzo proste, lecz dla mnie nie. Musze zrobić zadanie polegajace na wyja¶nieniu: jak się mierzy katy w ekierce? Chodzi mi tu o każdy k±t, np. jak się odmierza 32 stopnie lub tp.

----------------------------------------
moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego
[url=http://www.wksiegowy.pl/blog/kpir-i-księgi-handlowe-porównanie/]http://www.wksiegowy.pl/blog/kpir-i-księgi-handlowe-porównanie/[/url]
AlbertKa

Re: Wolny strzelec - jak zacząć?

Postprzez wyrwanyzkontekstu » Śr mar 04, 2015 9:13 pm

Kąty w ekierce? a ekierka nie służyla przypadkiem do dokładnego zaznaczenia kąta ale jedynie prostego?
wyrwanyzkontekstu

Postprzez Leidini » So lis 05, 2016 6:20 pm

lutajski73 napisał(a):Witam,

przymierzam się trochę do spróbowania od nowego roku kariery wolnego strzelca, ale dotychczas pracowałem raczej na etacie i nie bardzo jestem pewien jak się za to zabrać.

Ciekawi mnie przede wszystkim w jaki sposób łapać klientów. Reklama (jeśli tak, to gdzie? I za ile?)? Jakieś serwisy internetowe (jeśli tak, to jakie?)? Fora takie jak to?

Wiem, że to strasznie żółtodziobowskie pytania, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Będę wdzięczny za pomoc kogoś, kto się orientuje w temacie.

Metod do pozyskiwania klienta jest dużo, np . Lublin pozycjonowanie stron internetowych, social media, z polecenia i wiele innych. Musisz sobie wypracować sposoby które najbardziej będą odpowiadać tobie, nie będą dla ciebie uciążliwe, ale będą sprowadzać dla ciebie klientów. Praca na etacie jest prosta, robisz to co ci szef powie żebyś zrobił, a praca na własną rękę to mozolna, wyczerpująca robota, w której trzeba się znać na wielu sprawach, a pozyskanie klienta jest w tym najtrudniejsze.
Leidini

Postprzez dlastopy » Wt lis 08, 2016 5:16 pm

Zgadzam się z tym,że najlepszą reklamą jest polecenie jednego klienta drugiemu. To buduje wśród klientów największe zaufanie.
Produkując nasze firmowe obuwie szczególną uwagę zwracamy na wysoką jakość wykonania, obowiązującą modę i komfort nóżek dziecięcych... buty emel
dlastopy

Powrót do Dylematy przyszłego architekta