Studiować czy czekać rok

Miejsce dla uczniów, studentów - ale nie tylko.

Studiować czy czekać rok

Postprzez Filip5641 » Cz gru 01, 2016 7:51 pm

Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum, sprawa wygląda tak, że jestem w 3 klasie liceum i mam dylemat odnośnie studiów. Od ponad roku uczę się 3D MAXA z silnikiem Vray i od pół roku robię w nim projekty dla mojego taty, który ma firmę (projektowanie wnętrz) i tak naprawdę z racji tego że jego program nie robi już tak efektywnych wizualizacji on polega na mnie, także prace jako tako mam zapewnioną - oczywiście wiadomo pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. Teraz stoję przed ciężkim wyborem zastanawiam się nad wyborem uczelni, problem polega na tym że nie zapisałem się na kurs rysunku - więc następujące pytania:
1) Czy jest sens go zaczynać i próbować na architekturę ?
2) Czekać rok uczyć się rysunku, jednocześnie pracując w zawodzie?
3) Iść na prywatną uczelnię ?
4) Mówią żeby nie czekać z zaczynaniem studiów bo nigdy się ich nie zacznie, iść na jakiś inny kierunek typu grafika ?
Filip5641

Re: Studiować czy czekać rok

Postprzez ozegu » Śr gru 07, 2016 12:19 pm

Radzę Ci startować na architekturę. Rysunku możesz uczyć się jeszcze przed studiami (w maju masz maturę, więc do czasu studiów został Ci praktycznie ROK). Na prywatnych uczelniach jest o tyle dobrze, że tam jak płacisz to skupiają się na Twojej osobie i możesz dużo przez to osiągnąć. Poziom kształcenia zbytnio nie różni się od tych na uczelniach publicznych. Grafika to kierunek mało popularny, ale gdybyś zaczął studiować grafikę na ASP to jest jakiś prestiż :)
ozegu

Re: Studiować czy czekać rok

Postprzez Miki » Pt gru 09, 2016 5:02 pm

Z własnego doświadczenia Ci powiem, że ja rok zmarnowałem. Poszedłem na coś, co mnie nie interesowało, żeby nie siedzieć w domu. Po semestrze i tak zrezygnowałem, a od nowego roku poszedłem na wymarzone. Moim zdaniem musisz słuchać siebie, nie innych. Każdy będzie podpowiadał coś innego, zawsze tak jest.
Miki

Powrót do Dylematy przyszłego architekta