Praca za granica... czy w Polsce

Miejsce dla uczniów, studentów - ale nie tylko.

Praca za granica... czy w Polsce

Postprzez Archedyta » Pn sie 22, 2016 9:21 am

Dzien dobry wszystkim, pisze z prosba o rade. W 2015 zdobylam tytul mgr inz. arch., zaraz po obronie wyjechalam do Stambulu, gdzie pracuje od 1.5 roku. Na poczatku mial to byc polroczny staz, ale pozniej dostalam umowe o prace. Firma jest bardzo dobra, duzo sie tu nauczylam, ale nie jest to typowe biuro projektowe. Do glownych moich zadan tutaj nalezy wykonywanie wizualizacji w 3ds Max, grafika (logo, katalogi, portfolio), wykonywanie raportow, inwentaryzacji oraz dobor materialow wykonczeniowych. Przez pewien czas bylo to dla mnie ciekawym doswiadczeniem, ale teraz zaczelam powoli odczuwac, ze marnuje swoj czas, ze w Polsce moglabym duzo wiecej sie nauczyc, projektowac od poczatku do konca - brac udzial w kazdej fazie projektu. Tutaj panuje straszny chaos, ciagle sa jakies zmiany, poprawki, a poza tym kupujemy gotowe projekty z innego biura. W glowie mam metlik, sama juz nie wiem co robic. Firma w ktorej pracuje przedluzyla mi umowe na kolejne 2 lata. Zarobki sa niezle, warunki pracy takze, ale jednak to chyba nie to czego bym chciala... Czy wedlug Was jest sens wrocic do Polski, popracowac w Polskim biurze, zdobyc doswiadczenie, zrobic uprawnienia itd... Czy lepiej wyjechac do innego kraju, np. Anglii? Z gory dziekuje za pomoc!
Archedyta

Re: Praca za granica... czy w Polsce

Postprzez Joannna90 » Śr sie 24, 2016 1:20 pm

Witam, studia z architektury skończyłam 4 lata temu teraz pracuje jako księgowa od kilku miesięcy ponieważ nigdzie nie mogłam znaleźć sobie pracy. Teraz dostałam propozycje pracy w zawodze ale za granicą i nie wiem co robić bo nic mnie tu w Polsce nie trzyma . :/
Jestem Asia, pracuje jako księgowa Jelenia Góra to miasto mojego życia :)
Joannna90

Re: Praca za granica... czy w Polsce

Postprzez Mazepet » Pn maja 08, 2017 5:14 pm

Ja wolę pracować w Polsce.
Nie kochaj mojej postaci w Twojej wyobraźni. Kochaj mnie taką, jaka jestem, a będę stawać się lepsza.
Mazepet

Powrót do Dylematy przyszłego architekta