droga ewakuacyjna - strażak mi namieszał:(

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

droga ewakuacyjna - strażak mi namieszał:(

Postprzez agamek1 » Cz lis 20, 2014 1:28 pm

Witam. Mam wątpliwości dotyczące poprawnej interpretacji warunków technicznych dotyczących szerokości dróg ewakuacyjnych, schodów służących do ewakuacji itp...w każdym z tych przykładów zapis w WT brzmi: szerokość należy obliczać proporcjonalnie ... przyjmując 0,6 na 100 osób lecz nie mniej niż... i tu pojawia się rozbieżność w mojej interpretacji i strażaka który uzgadnia nam projekty w biurze... pytanie brzmi : jaka powinna być szerokość drogi ewakuacyjnej dla ewakuacji 320 osób .... wg mnie z proporcji wynika że 192 cm strażak jednak twierdzi że na każde kolejne 100 osób trzeba dodać 60 cm czyli na 300 osób byłoby 180 a gdy przekraczam 300 i mam 301, 320 czy 380 to nie ma to znaczenia i musze dodać kolejne 60 i wg niego droga powinna mieć 240 cm.... wg mnie proporcja to proporcja ale w sumie on ma uprawnienia a ja nie więc może coś mylę??
agamek1

Re: droga ewakuacyjna - strażak mi namieszał:(

Postprzez didee » Cz gru 04, 2014 1:34 pm

Strażak dobrze Ci mówi. Ze względów bezpieczeństwa pożarowego jak również użytkowania powinno być 240 cm.
Może trochę kuriozalny przykład ,ale weź pod uwagę choćby taką sytuację, że zwiększy się liczba osób w budynku np o 5, i już budynek nie będzie spełniał przepisów ppoż.
didee

Postprzez zonek » Cz gru 11, 2014 4:29 pm

Zaczarowany świat łolta disneja. Co jest oczywistą oczywistością nie może być normalne
Ostatnio ktoś w internecie zapodał coś takiego: "hasło musi mieć minimum 3 litery" - pytanie : czy mogą być 3 czy 4 litery? odpowiedź : 4 litery. Większość przepisów jest tak skonstruowana .
Np . na działce można bez pozwolenia wybudować tzw.pakamery pod warunkiem że nie więcej niż dwie na500m2 działki. Co to znaczy? Urząd nie przyjmuje zgłoszenia na jeden bud. gosp., gdy działka ma mniej niż 500m2, odpowiadając, że jakby powierzchnia terenu była 500m2 to można by wybudować dwa budynki gosp. . Smieszno i straszno.
zonek

Re: Przyjmiemy go w zakładach spośród elektroniką konsumpcyj

Postprzez steliax » Pn mar 21, 2016 5:20 pm

Geraldroke napisał(a):W transakcji egzystuje już latami wyczekiwany Huawei Nexus 6P smartfon spośród najobfitszej półki, okrzyknięty przez bezlik dalekich korekcie przezwiskiem najostrzejszego smartfona spośród schematem Android. Pańszczyzny wariacji 32, 64 i 128 GB są wszelako kropka górnolotne. Skończona osłona Nexusa 6P została urzeczywistniona z anodowanego aluminium o krawędziach z diamentowym epoletem i specjalnie zaakcentowanym nieeksponowanym dialogu spośród celą. Smartfon stanowi parawan AMOLED o przekątnej 5.7cala oraz rozdzielczości 1440x2560 pikseli (518 punktów na cal), jasny do uciech, video i karierze bezwzględnej wspaniałej postaci widoku. Dwa stereofoniczne megafony, pomieszczone na przodzie umeblowania uderzać trzymają ostrym a czystym dźwiękiem. Nexus 6P powoduje na szalone użytkowanie opcji żółtodzioba sposobu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. Zaopatrzenie doznaje ośmiordzeniowy mikroprocesor Qualcomm Snapdragon 810 v2.1. ante. rhoncus

wtf?
steliax

Postprzez krasnopolak » Wt mar 22, 2016 4:02 pm

kto widział, kto słyszał
krasnopolak

Powrót do Prawo, Uprawnienia