PROBLEM Z DROGĄ POŻAROWĄ

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

PROBLEM Z DROGĄ POŻAROWĄ

Postprzez monik_a » Pn lis 17, 2014 9:53 am

Dzień dobry,
chciałabym się poradzić w sprawie konieczności zaprojektowania drogi pożarowej: Inwestor zamierza rozbudować istniejący budynek o część usługowo- biurową. Część istniejąca nie wymagał drogi pożarowej. Część projektowana będzie miała powierzchnię zabudowy <1000m2, ale 3 kondygnacje (parter+2 piętra), więc wymaga drogi pożarowej (ZLIII >1000m2). Działka jest tak mała, że nie ma szans żeby na niej zrobić drogę pożarową z zawrotką. Stąd moje pytanie: czy jeśli podzielę budynek na trzy osobne strefy pożarowe ZLIII (każda kondygnacja jako osobna strefa, ze stropami opp, przejściami p.poż, klatka schodowa wydzielona, obudowana), każda strefa z powierzchnią < 1000m2 - czy wtedy nie będzie taki budynek wymagał drogi pożarowej (w myśl przepisu że " Drogę pożarową należy doprowadzić do...... budynku ZL III zawierającego strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL III o powierzchni przekraczającej
1.000 m2")?
Proszę o Wasze doświadczenia w tej sprawie. Czy takie rozwiązanie ma szansę przejść przez uzgodnienia p.poż. a potem odbiór strażacki?
Dziękuję z góry za pomoc
monik_a
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 9:43 am

Powrót do Prawo, Uprawnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości