Prawo wodne dla architektów?

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

Prawo wodne dla architektów?

Postprzez Grzegorz » So paź 04, 2014 1:32 pm

Witam, w WZ-ce mam zapis: "Wszystkie roboty inwestycyjne muszą być wykonywane zgodnie z przepisami ustawy Prawo wodne". Dodam, że działka leży w sąsiedztwie rzeki x oraz rowu melioracyjnego oraz na gruntach zmeliorowanych siecią drenarską. Jak to ugryźć? Czy są jakieś wyszczególnione przepisy Prawa wodnego, do których mam się odnieść - szczerze pisząc przekopywanie się przez cale Pw jest mało kuszące...
Grzegorz
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1
Dołączył(a): So paź 04, 2014 1:20 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Prawo wodne dla architektów?

Postprzez BAUBOX » Pt paź 17, 2014 2:25 pm

Witam,
Tak bardzo ogólnie, to art. 27 (dot. ogrodzeń) i art. 88n pkt. 4 (dot. budynków i budowli). Jeśli nie ma obwałowań, to odleglość taka powinna być określona w przepisach miejscowych lub w Zarządzeniach np. Marszałka Województwa, jako wykonywującego prawa właścicielskie w stosunku do wód. W odniesieniu do rowów melioracyjnych lub rur drenarskich należy zwrócić się z wnioskiem do właściwego miejscowo Zarządu Gospodarki wodnej, który zajmie stanowisko w sprawie przedłożonego projektu zagospodarowania.
Pozdrawiam
architekci BAUBOX
www.baubox.pl
BAUBOX
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz wrz 26, 2013 8:38 am


Powrót do Prawo, Uprawnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość