Egzamin na uprawnienia - sesja Czerwiec 2014

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

Egzamin na uprawnienia - sesja Czerwiec 2014

Postprzez ilmm » So maja 10, 2014 4:27 am

Witam wszystkich,

Jestem w trakcie przygotowań do egzaminu w zbliżającej się sesji. Do tej pory czytałem i wkuwałem podstawowe ustawy, przeglądłem pozostałe, rozwiązywałem testy itd itd. Dzisiaj usiadłem do Norm i generalnie częsci ustnej. Po przeglądnięciu masy różnych pytań i materiałów znalezionych także tu na forum mam kilka szczegółowych pytań odnośnie ustaw i norm? Znalazłem kilka powtarzająch się podobno pytań, które trudno mi znaleźć odpowiedz:

1. Omówić technologie kuchni w gastronomi? (to pytanie pojawiało się na wcześniejszych sesjach - gdzie tego szukać? w normach***?)

2. Podobnie jest z pytaniem: Omówić szatnie w zakładach pracy? - gdzie tego szukać?

3. Omówić głębokość przemarzania (znam mapkę PL, ale czy jest do tego jakaś konkretna norma?)

4. Detale dachów odwróconych i zielonych, rodzaje podłóg i posadzek, izolacyjność akustyczną ścian - czy to są pytania tak ogólnie z praktyki, tj. czy mam sobie po prostu sprawdzić jakie są np. warstwy w dachu odwróconym czy do tego też są jakieś normy?

Wybaczcie mi moją niewiedzę, ale od lat praktykuję za granicą i to w dużych pracowniach, więc trochę już nie pamiętam jak to było, gdzie szukać itd.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Myślę, że jest wiele osób, które są w podobnej sytuacji i ten wątek bardzo im pomoże.

***ciekawe, że w wykazie norm na egzamin PIIB pod specjalność architektoniczna nie ma uprawnien do projektowania bez ograniczeń, jest tylko w ograniczonym zakresie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
ilmm

Re: Egzamin na uprawnienia - sesja Czerwiec 2014

Postprzez zoebell » Cz sty 21, 2016 2:24 pm

Witam. Udało Ci się zdobyć jakieś zestawy pytań na ustny?
zoebell

Powrót do Prawo, Uprawnienia