Certyfikat energetyczny budynku

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

Certyfikat energetyczny budynku

Postprzez Przemyslaw » Wt wrz 17, 2013 2:18 pm

Witam

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami każdy nowo powstały budynek przed oddaniem do użytku
musi mieć certyfikat energetyczny.

FAchowcy chcą za takie coś 1500 zł ale można znaleźć na różnych portalach ogłoszeniowych oferty za 400-500zł

Ktoś z uprawnieniami wystawia taki certyfikat bez przyjezdzania i oglądania budynku tylko na podstwie dostarczonej dokumentacji.

Czy zakup takiego certyfikatu jest ok? Tzn zgodny z prawem i przejdzie przez odbiór?
Przemyslaw

Re: Certyfikat energetyczny budynku

Postprzez rozrabiakka » Pt paź 18, 2013 9:42 am

No nie wiem, ja bym nie ryzykowała.
Piękne i bardzo wytrzymałe rolety i żaluzje do wnętrz: http://www.vertex.pl/
rozrabiakka

Postprzez mystique » Śr paź 23, 2013 3:18 pm

Lepiej nie kombinować i załatwić wszystko jak należy, bo później mogą z tego powstać jakieś problemy.
Fototapety na ścianę i naklejki ścienne - designerskie dekoracje do domu: http://artpasaz.pl/
mystique

Postprzez wonderwall » Wt sty 28, 2014 9:24 pm

Witam, mam pytanie dotyczące obowiązku opracowania charakterystyki energetycznej budynku na etapie opracowania projektu budowlanego, tzn. do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Planowana inwestycja polega na przebudowie domu jednorodzinnego, zaś jej przedmiotem jest nadbudowa tarasu w celu uzyskania 2 dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych. W konsekwencji nowy taras zostanie wybudowany na wysokości stropu 1. piętra (nad projektowanymi pomieszczeniami).
Czy dla w/w przebudowy jestem zobowiązany spełnić wymagania określone w §11 ust. 2 pkt. 10 rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ? W wyniku przebudowy charakterystyka energetyczna budynku z pewnością się zmieni, ale czy konieczne jest poddawanie tak wnikliwej analizie całego obiektu istniejącego ?

Moje pytanie do Państwa wywodzi się także z analizy przepisu zamieszczonego w § 328. ust. 1a Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dla budynku podlegającego przebudowie wymagania minimalne związane z charakterystyką energetyczną są niższe niż dla nowoprojektowanych obiektów.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam
wonderwall

Postprzez weronika » Cz lut 25, 2016 11:27 am

do certyfikacji najlepiej zaprosić firmę z uprawnieniami. kładliśmy nową instalacje elektryczną, ale już podłączenia tablicy i rozdzielnicy elektrycznej dalismy w ręce fachowców z uprawnieniami. To sa powazne rzeczy.
weronika

Postprzez morisluu » Cz gru 08, 2016 11:49 am

Jeżeli kogoś interesuje stworzenie świadectwa charakterystyki energetycznej czyli nic innego jak certyfikaty energetyczne warszawa to zachęcam do wchodzenia na stronę firmy http://www.warszawa.swiadectwo-energetyczne.org.pl
Pełen profesjonalizm. Tanio i szybko :)
morisluu

Powrót do Prawo, Uprawnienia