jak osadzić schody?

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

jak osadzić schody?

Postprzez michart56 » Cz kwi 19, 2012 2:43 pm

dzień dobry. Chciałbym zbudować schody drewniane na górę. Ścianka na wzdłuż której mają być schody jest grubości 13 cm czyli pół cegły. Podłoga jest popękana wylana betonem stara grubości 8 cm licząc z gruzem. schody mają zakręcać tzn około 8 stopni w górę prosto potem zakręt w prawo na rogu ze ścianką 13 i grubszą prostopadłą 27 cm na górę gdzie są drzwi. Czy te schody powinny być przymocowane do ścianki 13 ? ale chyba jest ona za słaba bo w sopoinach jest "sam piach" a do podłogi to jakiś fundament trzeba robić czy wystarczy postawić na podłodze.

stare schody były na zewnątrz ale rozpadają sie i takie rozwiązanie jest trudne zwłaszcza podczas zimy.
być może byście panstwo podsuneli mi inny pomysł na forme schodów.

Obrazek
michart56

Re: jak osadzić schody?

Postprzez RumAndCoke » Cz kwi 19, 2012 3:04 pm

michart56 napisał(a):dzień dobry. Chciałbym zbudować schody drewniane na górę. Ścianka na wzdłuż której mają być schody jest grubości 13 cm czyli pół cegły. Podłoga jest popękana wylana betonem stara grubości 8 cm licząc z gruzem. schody mają zakręcać tzn około 8 stopni w górę prosto potem zakręt w prawo na rogu ze ścianką 13 i grubszą prostopadłą 27 cm na górę gdzie są drzwi. Czy te schody powinny być przymocowane do ścianki 13 ? ale chyba jest ona za słaba bo w sopoinach jest "sam piach" a do podłogi to jakiś fundament trzeba robić czy wystarczy postawić na podłodze.

stare schody były na zewnątrz ale rozpadają sie i takie rozwiązanie jest trudne zwłaszcza podczas zimy.
być może byście panstwo podsuneli mi inny pomysł na forme schodów.

Obrazek

To jest forum architektów a nie konstruktorów. Najlepiej zleć projekt schodów konstruktorowi.
RumAndCoke

Postprzez Dzoe » Pn kwi 23, 2012 10:44 am

1. Źle wybrałeś miejsce na posta. Tu pisze się na tematy związane z problemami prawnymi, etc.
2. Poszukaj sobie informacji o schodach samonośnych. Najlepiej wyszukaj firmę z Twojej okolicy i zadaj pytanie producentom/wykonawcom w jaki sposób przymocować schody do konstrukcji.
3. Pamiętaj, że każda ingerencja w konstrukcję obiektu wymaga projektu, który musi zawierać ekspertyzę konstrukcyjną.
Dzoe

wystające cegł

Postprzez michart56 » Cz sie 09, 2012 10:16 am

Witam Panstwa. ciocia mowila mi ze kiedyś miały być tzn w planie był schody w budynku a nie na zewnątrz. Kiedy rozbierałem podłoge natchnołem sie na dwie wystające cegły na 1/4 (ok 7 cm) z fundamentu ścianki 13cm. W jakim celu były one wystawione?
załączam zdjęcie

Obrazek
michart56

Re: jak osadzić schody?

Postprzez jandzban » Cz wrz 22, 2016 3:39 pm

jandzban

Powrót do Prawo, Uprawnienia