Wyłączenie gruntów z produkcji rolnej

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

Wyłączenie gruntów z produkcji rolnej

Postprzez maurya » Pt wrz 17, 2010 1:00 pm

Jak powrzechnie wiadomo nie ma zapisów jednoznacznie określających zasady wyłączania gruntów z produkcji rolnej.
Ogólnie przyjmuje się, że wyłączeniu podlegają obszary faktycznie nieużytkowane, czyli tereny zabudowane (chyba że są związane z rolnictwem), oraz utwardzenia. Pozostałe obszary tzw czynne biologicznie, jako że jest mozliwa na nich wegetacja uważa się potencjalnie rolnicze.
Nie odnoszę się tutaj do kwestii klasy gruntów.
Znam przypadek ze na jednej ulicy - ten sam urząd - różni urzędnicy - ludzie mają wyłączane jedni po kwadracie inni po utwardzeniu - to jakiś paradoks - jedni za to samo płacą dwakroć tyle co drudzy... - działki cięte od linijki więc takie same...

Do złożonego do PNB projektu przysłano mi pismo z nakazem uzupełnienienia decyzji o wyłączeniu gruntu z produkcji rolnej pod biologiczną oczyszczalnią ścieków.

Czy słusznie?

USTAWA z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych mówi iż cyt. (poz. 7 na czerwono)

"ROZDZIAŁ 1

Przepisy ogólne

Art. 1. Ustawa reguluje zasady ochrony gruntów rolnych i leśnych oraz rekultywacji i poprawiania wartości użytkowej gruntów.

Art. 2. 1. Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty:

1) określone w ewidencji gruntów jako użytki rolne;
2) pod stawami rybnymi i innymi zbiornikami wodnymi, służącymi wyłącznie dla potrzeb rolnictwa;
3) pod wchodzącymi w skład gospodarstw rolnych budynkami mieszkalnymi oraz innymi budynkami i urządzeniami służącymi wyłącznie produkcji rolniczej oraz przetwórstwu rolno-spożywczemu;
4) pod budynkami i urządzeniami służącymi bezpośrednio do produkcji rolniczej uznanej za dział specjalny, stosownie do przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych;
5) parków wiejskich oraz pod zadrzewieniami i zakrzewieniami śródpolnymi, w tym również pod pasami przeciwwietrznymi i urządzeniami przeciwerozyjnymi;
6) pracowniczych ogrodów działkowych i ogrodów botanicznych;

7)* pod urządzeniami: melioracji wodnych, przeciwpowodziowych i przeciwpożarowych, zaopatrzenia rolnictwa w wodę, kanalizacji oraz utylizacji ścieków i odpadów dla potrzeb rolnictwa i mieszkańców wsi;

8) zrekultywowane dla potrzeb rolnictwa;
9) torfowisk i oczek wodnych;
10) pod drogami dojazdowymi do gruntów rolnych."

[color=red]* Ze zmianą wprowadzoną przez art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 22 maja 1997 r. o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. Nr 60, poz. 370), która weszła w życie z dniem 29 czerwca 1997 r.[color=red]

Jakie jest wasze rozumienie tego zapisu i jak można go mądrze wykorzystać.
Z góry dziękuję za pomoc... a może Wam teśż się przyda?
Ma to istotne znaczenie, ponieważ zależnie od odległości oczyszczalni od domu, oraz wymogów różnych urzędów może to przeważyć szale płatności.
pozdrawiam
"Rzecz w tym by rodząc się oryginałem nie umrzeć kopią"
maurya
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 12:34 pm
Lokalizacja: Polska

Szambo ekologiczne

Postprzez s3bka12 » N sty 03, 2016 9:39 pm

Witam mam do sprzedania oczyszczalnia przydomowa - Moje przydomowe oczyszczalnie są doskonałym rozwiązaniem.
Oczyszczalnie instalujemy na terenie przeważnie wielkopolski czy też promieniu 190 km od Wrześni.
s3bka12
 
Posty: 3
Dołączył(a): N sty 03, 2016 5:54 pm
Lokalizacja: Polska


Powrót do Prawo, Uprawnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości