wpisy w zeszycie praktyk a urlopy!

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

wpisy w zeszycie praktyk a urlopy!

Postprzez essea » N kwi 25, 2010 7:17 am

Witajcie, pracuję na etacie na budowie, umowa na rok, i tak sie zastanawiam czy wpisywać w zeszycie praktyk że w danym tyg. np byłam na urlopie? W końcu urlop to na etacie rzecz zupelnie normalna i liczy się do czasu pracy. Czy ktoś juz przez to przechodził? Zaświadczenie i świadectwo pracy określają że umowa jest roczna.
essea

Postprzez corrii » N kwi 25, 2010 8:14 pm

wpisać możesz, ale do prakytki Ci się to nie wliczy. założenie jest takie - w czasie urlopu nic się nie robi, więc i praktyki nie odbywa. przez te urlopy, choroby i tym podobne lepiej się zatrudniać na trochę więcej niż rok, żeby przy weryfikacji przykrych niespodzianek nie było.
corrii

Postprzez fokus » N kwi 25, 2010 8:42 pm

Sprawa z urlopem wygląda tak, że w danym roku kalendarzowym mogłeś nie brać ani jednego dnia urlopu. Wg prawa zaległy urlop trzeba wykorzystać do końca I kwartału następnego roku. Albo za niewykorzystany urlop pracodawca może wypłacić "ekwiwalent".
Inna sprawą jest to, że faktycznie jest lepiej mieć pewien zapas w całym okresie praktyki.
fokus

Postprzez noic » Cz lip 29, 2010 12:23 pm

przechodziłem przez ten temat - okręgowa izba nie zakwalifikowała mi urlopów, ale odwołałem się do krajowej izby, która to uchyliła decyzje oi uzasadniając, że urlop to czas zatrudnienia i za ten okres praktyka też powinna sią doliczać
noic

Re: wpisy w zeszycie praktyk a urlopy!

Postprzez doro886 » So sty 23, 2016 12:35 am

ZawiszaJulka napisał(a):dzieki

Nigdy nie widziałem, żeby ktoś dziękował po ponad trzech latach. Zastanawiam się czy mam się z tego śmiać czy płakać?
Nie miał pojęcia jak bez niej żyć. Jak żyć bez powietrza? Przecież to tak samo niemożliwe.
doro886

Powrót do Prawo, Uprawnienia