Umowa o dzieło - brak uprawnień i DG

Czyli wszystkie tematy związane z prawem dla architektów, uprawnieniami zawodowymi i dziedzinami związanymi z tą tematyką.

Umowa o dzieło - brak uprawnień i DG

Postprzez Sebstian » Pn sty 30, 2017 11:15 pm

Przeszukałem już prawdopodobnie cały internet i nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Otóż jestem zatrudniony na umowę o pracę w biurze projektowym. Nie posiadam póki co uprawnień budowlanych ani działalności gospodarczej. Czy mogę jednorazowo, na podstawie umowy o dzieło wykonać projekt budowlany, przebudowę lub adaptację? Oczywiście w grę wchodzi także otrzymanie pozwolenia na budowę a więc również współpraca z uprawnionym architektem.
Jak powinna brzmieć taka umowa? Czy powinna zawierać w sobie paragraf dotyczący współpracy z uprawnionym architektem?
Nie jest też dla mnie jasne czy faktycznie architekt bez działalności gospodarczej może jednorazowo wykonać usługę na podstawie umowy o dzieło. Napewno tego typu umowy mogą zawierać graficy. Znalazłem jednak interpretację podatkową, iż umów pomiędzy dwoma osobami fizycznymi nie mogą zawierać architekci.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Sebstian

Powrót do Prawo, Uprawnienia