Program CAD - jaki zamiennik dla AutoCAD?

Problemy z nimi, pomysły i rozwiązania

Program CAD - jaki zamiennik dla AutoCAD?

Postprzez Barb Dwire » Śr kwi 13, 2011 2:22 pm

Witam,
Poszukuję programu do pracy, jednak nie stać mnie w tej chwili na AutoCAD ani też na jego wersję LT, a zależy mi na legalnym programie z licencją do użytku komercyjnego. Wiem, że jest kilka programów tego typu i kosztują w najdroższej wersji ok. 2000 zł: ZWCad, BricsCAD, DoubleCad itp.
Czy może ktoś z Was ma doświadczenie w pracy na tego typu programach i może podpowiedzieć który z nich warto wybrać?
Wcześniej pracowałam na AutoCAD, więc dobrze by było gdyby dobrze współpracował z formatami dwg (otwieranie i praca na plikach).
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Barb Dwire

Postprzez czarnamagia » Cz kwi 14, 2011 12:32 pm

Pracuje na ZWcad. Kosztował okolo 1600 zł. Generalnie nie mam zastrzeżeń wygląda i działa praktycznie jak kopia AutoCAD. Prawie nie ma różnic nawet polecenia te same wgrałam. Spowalnia jedynie jak się włoży grafikę rastrową, mapy, zdjęcia, wtedy dość ciężko to chodzi, chociaż komputer mam szybki. Do modelowania 3d go nie sprawdzałam, więc cię nie wypowiem się.
czarnamagia

Re: Program CAD - jaki zamiennik dla AutoCAD?

Postprzez Krzysztof99 » Pt cze 10, 2011 1:56 am

Barb Dwire napisał(a):Witam,
Poszukuję programu do pracy, jednak nie stać mnie w tej chwili na AutoCAD ani też na jego wersję LT, a zależy mi na legalnym programie z licencją do użytku komercyjnego. Wiem, że jest kilka programów tego typu i kosztują w najdroższej wersji ok. 2000 zł: ZWCad, BricsCAD, DoubleCad itp.
Czy może ktoś z Was ma doświadczenie w pracy na tego typu programach i może podpowiedzieć który z nich warto wybrać?
Wcześniej pracowałam na AutoCAD, więc dobrze by było gdyby dobrze współpracował z formatami dwg (otwieranie i praca na plikach).
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Ja pracuje na programie INTELLICAD za ok. 1000 zł jest jeszcze coś takiego jak ArCADia START do plików dwg - chyba za ok. 500 zł. Zawsze to wersje legalne.
Bednarz
Krzysztof99

Postprzez bartko » Wt cze 14, 2011 11:09 pm

Jest jeszcze TurboCAD - ceny od ok. 400zł..
bartko

Postprzez Zbyszynski » Śr sie 31, 2011 1:38 pm

ARC+ Executive ma zbliżone funkcje i komendy do Auto Cad'a i współpracuje z formatami DWG
Zbyszynski

Postprzez ArchiTalk » Wt paź 04, 2011 8:53 am

Jest wiele "zamienników" programu AutoCAD, których obsługa nie różni się (lub różni w niewielkim stopniu) od obsługi AutoCADa.

Zajrzyj na stronę naszego sklepu www.architalk.sklep.pl

codziennie wprowadzamy tam nowe (także bezpłatne) programy dla architektów.
Możesz sprawdzić możliwości i samej przekonać, któy program spełnia Twoje oczekiwania finasowe i projektowe
Szkolenia i tutoriale z ponad 16 różnych programów komputerowych: www.architalk.edu.pl
Sklep internetowy dla architektów: www.architalk.sklep.pl
ArchiTalk

Postprzez Olisek » Pn sie 20, 2012 11:35 am

Proponuję alternatywę dla AutoCADa - program progeCAD Professional - w pełni kompatybilny, odczytuje i zapisuje pliki w formacie DWG AutoCADa 2012.
Cena: 1090,-zł netto.
Strona internetowa poświęcona oprogramowaniu:www.progecad.pl
Olisek

Postprzez olapato » Pt lis 09, 2012 2:52 am

progeCAD jest ok. Jak za takie pieniądze na prawdę można mieć z niego dużo pożytku
Ciekawy, personalizowany prezent dla taty, który sprawi mu przyjemność, szanowany, niedrogi serwis mimaki szybko i tanio
olapato

Postprzez LuizaMalinowska » So lut 09, 2013 11:37 am

polecam ZW Cad pracuję na nim już od pół roku i ani jednej awarii. Obsługa klienta doskonała :) niestesty nie mam wersji z 3d więc o tym nic nie powiem
pozdrawiam serdecznie,
Luiza Malinowska
LuizaMalinowska

Postprzez eldesign » N lut 24, 2013 8:22 pm

Polecam program BricsCAD
eldesign

Postprzez PawełLBN » Śr lut 27, 2013 5:47 pm

eldesign napisał(a):Polecam program BricsCAD

Dlaczego polecasz BC? :)

Pracowałem na nim 3 miesiące. Nie polecam.
Interfejs drukowania jest ***. Zupełnie odmienny niż w AutoCad i ZW CAD.
Poza tym, np. w przypadku otwarcia pliczku w AutoCad utworzonego w BC, można szukać "w kosmosie" kreski podkładów, tzn. po całym tle.
Kreskowanie w BC jest zupełnie inne niż w AutoCad, więc projektant, który otrzymuje np. PZT utworzony w ww. programie i rozpoczyna pracę w AutoCad, spędzą z miejsca około godziny na doprowadzeniu pliku do ładu. (To tak w skrócie.)
PawełLBN

Postprzez Miniatura » Pt paź 10, 2014 6:22 pm

Ja pracuje na bricsCADzie od vectorsoftu. Zdecydowanie mogę Ci go polecić. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla autocada i mieści się w twojej kwocie.
Miniatura

Postprzez Tolken » N paź 12, 2014 3:39 pm

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele niedrogich zamienników AutoCADa . Ja korzystam z GstarCAD , który moim zdaniem stanowi dla niego dobrą alternatywę. Program jest w pełni funkcjonalny, kompatybilny z plikami dwg i dxf , a także wykorzystuje możliwości architektury 64-bitowej, a przede wszystkim jest znacznie tańszy. Wiecej informacji znajdziecie tutaj: http://www.gstarcad.pl/
Tolken

Postprzez adkato » Pt lut 27, 2015 4:59 pm

Lepiej zainwestować w AutoCada moim zdaniem:)
adkato

Postprzez Argaleapf » Pn mar 16, 2015 7:07 pm

No tak ale koszt zakupu AutoCADa to mniej więcej 6 tysięcy. Nie każdego stać na taki wydatek.
Argaleapf

Postprzez Futurro » Śr mar 18, 2015 12:31 am

O weź nie przesadzaj AutoCad nie jest aż tak drogi. Ja widziałem za 3500PLN gdzieś w interencie.
Futurro

Postprzez lksbobowa » Cz mar 19, 2015 6:23 pm

Polecam progeCAD. Dobry program za rozsądne pieniądze. Ale co kto lubi.
lksbobowa

Roofers in Los Angeles: How a Midget Mold can Ruination Your

Postprzez michelleguihGef » N mar 29, 2015 4:23 pm

Scarcely Los Angeles homeowners can understand just how incredibly busy they can manipulate, and that's nothing to be abashed of. A seniority Los Angeles Locals cover the day without as much as a instantaneous bite of hero or a bolt of OJ. You've got deadlines to give someone a once-over, places you have need of to be and bills you have occasion for to pay. Unsurprisingly, this lifestyle also means that there are things that you will take for granted, whether intentional or otherwise, such as your roof. Chances are, you've quite noticed signs of go off such as mold growth but possess on no account given it much thought. Here's the item: just a particle of mold can already be considered as a indication that you need to invoke your roofer in Los Angeles ASAP. Mold swelling is caused close to the self-assurance of water. This happens when your roof is already leaking or sustaining water from http://fasadaplus.pl/wpisy/produkty/kominy/ wrong ventilation— something that you may be unaware of because it's been ages since you or your roofer in Los Angeles has had the break to give your roof a thorough inspection. Mold is repeatedly unseen outside of look and steadily grows due to the equanimity of not make sense structure up in some field within your roof. While it is an fundamental wealth, it can be toxic and counterfeit you and your progeny to the position that it causes more elevated respiratory problems to your house's inhabitants. Mold enlargement can be accelerated, exceptionally during unchanging seasons, and can turn too perplexing to feel flush with with something like industrial strength mold and mildew remover. In such a state of affairs, without the r‚clame of a skilled roofer in Los Angeles, that bit of mold can in the course of time well-spring your home's deterioration and ruin. Start with the attic. Locating the provenance of leaks, if there are any, can be easy. Start with the attic, outline the water tracks counter-clockwise and norm the leaks. However, you can not at all really recall if that's the not existing leak and that's where things have complicated. You want sine qua non a skilled roofer in Los Angeles to do a utter inspection on your property. Determine what needs to be done. Spotting where the escape comes from can be trick and the despite the fact constituent goes in behalf of unseemly ventilation. That's why most homeowners would tag their roofer in Los Angeles dextral away to catch sight of the cause of mold flowering for them. When you have definitely ground where the mold came from you from to respect whether you miss right-minded a paltry patch-up job or if you'll need to be subjected to the roof replaced instead.
michelleguihGef

Postprzez Martin_S » Pt kwi 10, 2015 2:14 pm

Witam
Na początku dodam, że jestem konstruktorem i interesuję się programami CAD, glównie niskobudżetowymi. Od ok. 2 lat prowadzę wątek na temat rozwoju ZWCAD ARCHITECTURE.
na polskim forum
http://forum.cad.info.pl/topic/815-co-w ... re/page-21
i anglojęzycznym
http://www.zwsoft.com/zwcad_forum/viewt ... ra=&page=6

Pracuję obecnie na ZWCAD ARCHITECTURE 2015 + Artisan (do renderowań), program ma dopiero 2 lata i jest w fazie rozwoju z potencjałem, na silniku ZWCAD+ Professional 2015. Do poziomu Archicad-a, Revit-a i EliteCAD-a jeszcze troche mu sporo brakuje, ale projekt architektoniczny i konstrukcyjny można wykreślić zachowując zasady wg PN.

ciekawostki na temat Architektury i technologii CAD czerpię głównie z twittera
https://twitter.com/MaverS_71
Pozdrawiam
Martin_S :)
Martin_S

balsam dieta odchudzająca balsam

Postprzez Rvertpi » Pn kwi 13, 2015 12:58 pm

dziewczyn przed menopauzą, spośród US Food and Drug Administration. Sprout kupione flibanseryna spośród Boehringer Ingelheim w 2011 roku po owym niczym przetrwał suplement celulit suplement
Rvertpi

Postprzez Michal_Skwarcek » Wt lut 23, 2016 8:26 pm

Witam,
w perspektywie przejścia Autodesku na system subskrypcji, naprawdę warto rozważyć sprawdzenie i zastosowanie odpowiedników!
Polecam GstarCAD, bez subskrypcji , dożywotnia licencja, bezpłatne wsparcie techniczne i cena - 1190 zł netto!
zachęcam do testowania!

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany indywidualną oferta proszę pisać!

Michał Skwarczek
534 259 958
michal.skwarczek@elitecad.pl
Michal_Skwarcek

Postprzez Marek76 » Pt sie 05, 2016 1:25 am

Ja polecam ArCADię. Ma świetną nakładkę do architektury. Do domków jednorodzinnych i niewielkich obiektów idealna. Cały projekt domu robię w dwa dni.
Wcześniej pracowałem na ZWCADZie ale nie przypadł mi do gustu. Ma co prawda sporo nakładek ale większośc to zwykłe kreski.
Marek76

Postprzez FilipMaj » N lis 20, 2016 4:06 pm

Ja od niedawna przeszedłem na ZwCad 2017 Jest dużo szybszy, radzi sobie z obrazami rastrowymi, obsługuje bloki dynamiczne oraz mają wyróżniającą ich świetną nakładkę do znakowania dróg ZWTraffic. Gwarantują także opiekę techniczna i posprzedażową. Możesz sprawdzić go na wersji testowej teraz
FilipMaj

Postprzez Antek Shakes&Fidget » N mar 26, 2017 11:13 pm

A ja polecam ze szczerym sumieniem prosty w obsłudze LibreCAD 2.1.3

Powrót do Programy komputerowe