jaki program dla dekoratora wnętrz?

Problemy z nimi, pomysły i rozwiązania

jaki program dla dekoratora wnętrz?

Postprzez bas » N mar 13, 2011 10:41 pm

czy ktoś mógłby polecić mi jakiś program do profesjonalnej aranżacji wnetrz? myślałam o Intericad. może ktoś na tym pracował?
bas

Postprzez megg » Śr kwi 20, 2011 9:50 pm

Do aranżacji wnętrz najbardziej popularne programy to Cad Decor, Intericad i Archicad. Program 3ds max to już górna półka.
Cad Decor ma dziś więcej użytkowników niż Intericad, dlatego można o nim więcej poczytać i szybciej rozwiązać ewentualne problemy, pytając się innych użytkowników. Intericad to jeszcze nowość, ale się rozkręca. W obu przypadkach pomaga pomoc techniczna ze strony producentów, ale wiadomo jak to z nimi bywa - raz odpowiedzą raz nie.
Intericad robi trochę lepsze wizualizacje niż Cad Decor, ale w przygotowaniu jest nowa wersja, także może efekt będzie porównywalny.
O zaletach i wadach Intericada pisanych przez jednego z użytkowników możesz poczytać tutaj: Intericad

Pozdrawiam
megg

Postprzez Wurzel » Śr maja 04, 2011 2:47 pm

Polecam Archicad
Wurzel

Re: jaki program dla dekoratora wnętrz?

Postprzez Eddie33 » N sie 24, 2014 4:12 pm

Witam

jakiś czas temu sam szukałem programu do projektowania wnętrz i miałem dylemat jaki program wybrać czy, postawić na CAD Decor, Intericad, czy tez coś innego . Ogólnie mam trochę stary komputer(zwykły dual core), co dość mocno mnie ograniczało przy wyborze oprogramowania. Wiadomo nie wszystkie programy się już uruchamiają. W końcu po rozważeniu wielu za i przeciw zdecydowałem się na Intericad. Co mnie zaskoczyło, program działa wydajnie na moim wiekowym komputerze co jest dużym plusem. Podoba mi si, że posiada 2 silniki renderujące co naprawdę znacznie przyspiesza tworzenie wizualizacji, których jakość przy okazji jest rewelacyjna. Fajne jest też to, że nie trzeba płacić za aktualizacje bibliotek, które są darmowe. Pozdrawiam
Eddie33

Postprzez Mika » N sie 31, 2014 7:32 pm

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem Cad decor ale z drugiej ręki - nie dostałabym faktury, czy kupując licencję dla nowego właściciela muszę ją przedstawić?
Dzięki za odpowiedź:)
Mika

Postprzez ZibiT » Wt sty 27, 2015 12:40 am

Jeżeli bierzesz się na poważnie za to to polecam zainwestować w 3ds maxa, jest uniwersalny i ma od groma możliwości:)
ZibiT

Postprzez pattor » Wt sty 27, 2015 8:46 pm

O tak, również polecam 3ds max - robi wrażenie i jest bardzo wygodny
pattor

Postprzez DaielK2 » Wt sty 03, 2017 7:02 pm

Może ZWCAD 2017 ? Fajny program dla architektów, a w cenie na początku masz tez dodatkowe darmowe szkolenie z podstaw obsługi programu prowadzoną przez świetnych specjalistów z firmy Szansa. Konkretne informacje, wszystko dobrze wytłumaczone i z dobrym podejściem do klienta. Ja dzięki temu już sam doszedłem do odpowiedniego poziomu projektowania.
DaielK2

Postprzez klonss » Wt sty 03, 2017 9:48 pm

sketchup albo 3ds max
klonss

Postprzez heng » Cz lip 13, 2017 7:54 pm

heng

Postprzez borebrzoza » Cz sie 10, 2017 12:43 pm

Cad Decor naprawdę jest w porządku również w wersji darmowej :) Ogólnie jestem zwolennikiem testowania najpierw jakiegoś programu w wersji darmowej czy demo, zanim zdecyduję się wydać pieniądze, żeby wiedzieć, czy mi się podoba jego obsługa. Sketchup też nienajgorszy, jednak nadal dość ubogi w wersji darmowej.
borebrzoza

Powrót do Programy komputerowe