Revit czy Archicad?

Problemy z nimi, pomysły i rozwiązania

Revit czy Archicad?

ArchiCAD
2
50%
Revit
2
50%

Liczba głosów : 4

Revit czy Archicad?

Postprzez archandy » So wrz 18, 2010 11:31 pm

Witam,

Kilka szybkich pytań...
Którego z tych programów używacie w pracy? Jeśli jeszcze nie posiadacie żadnego z wymienionych, do którego się przymierzacie?
Który daje większą swobodę projektowania?

Pytam ponieważ zastanawiam się w szkolenia którego inwestować, i zastanawiam się jak będzie wyglądał rynek programów BIM za 5lat. Z tego co zauważyłem, Revit zaczął nie najlepiej jednak teraz bardzo mocno inwestuje w siebie, natomiast Archicad ma już mocną pozycje na rynku, ale za bardzo się chyba nie rozwija....To tylko moje przemyślenia. Co wy o tym myślicie?

Pozdrawiam, forumowiczów
archandy
archandy

Postprzez Antoniusz_Ar » N wrz 19, 2010 8:38 am

Najlepiej idź na dwa szkolenia - sam zobaczysz obydwa programy i porównasz, w którym bardziej się znajdujesz. Załatw sobie dema i spróbuj coś stworzyć w jednym i drugim. Sam wybierzesz co Ci będzie najbardziej pasowało.

Natomiast nie wiesz gdzie trafisz do pracy i na jakim programie będzie pracować pracownia, w której się znajdziesz. Wtedy znajomość tej drugiej aplikacji się na pewno też przyda.

Zdania są podzielone: jedni wolą Archicada, drudzy Revita. Ja pracuję w Revicie - chociaż ostatnie jego wersje nieco mnie rozczarowały.
Antoniusz_Ar

Postprzez INTERsoft_Bart » Pn sie 08, 2011 4:48 pm

Dużo zależy też co projektujesz i na co się zapatrujesz na przyszłość.

Jeśli potężne budynki (biurowce, szkoły, bloki mieszkalne) i do tego potrzebujesz szybko konstrukcje tych budynkow w jednym projekcie proponowałbym Revita.

Jeśli bawisz się dla samego siebie i masz sporo czasu na tworzenie bibliotek uderzaj w ArchiCADa.

Jeśli głównie zajmujesz się domkami jednorodzinnymi przyjrzyj się ArCADii. Najtańsza z opcji, a osobiście mogę Cię zapewnić że rozwijana systematycznie.

Pozdrawiam,
Bartek.
INTERsoft_Bart

Postprzez vfgb » N gru 02, 2012 5:12 pm

ArchiCAD - wyspecjalizowany program graficzny CAD opracowany przez węgierską firmę Graphisoft z myślą o zastosowaniu w projektowaniu architektonicznym.

ArchiCAD jest jednym z najbardziej popularnych programów w biurach architektonicznych. Umożliwia przygotowanie jednocześnie zarówno dwuwymiarowych rysunków (rzutów kondygnacji, przekrojów, widoków elewacji) jak i widoków perspektywicznych i aksonometrycznych przy korzystaniu z jednego tylko modelu. Idea programu opiera się na możliwości rysowania w systemie zbliżonym do WYSIWYG przy zachowaniu sposobu pracy charakterystycznego dla architektów - czyli opracowywaniu rzutów kolejnych kondygnacji. Trójwymiarowy model oraz przekroje generowane są automatycznie na podstawie rzutów. Edycje dokonane na modelu i przekrojach przenoszą się też na rzut.
vfgb

Postprzez kasia2804 » Cz gru 13, 2012 1:16 pm

Ja polecam Archicada, wydaje mi się łatwiejszy-ale to subiektywne odczucie. Ja stosuje Archicada w połączeniu z Artlantisem i jest ciekawy efekt. Revit tez jest super...dla mnie torche trudniejszy.
KASIA
kasia2804

Re: Revit czy Archicad?

Postprzez archmat500 » Śr wrz 03, 2014 10:28 am

Za takie pieniądze za jakie dostępny InteriCAD t5 render powala jakością...
Polecam! ArchiCAD to świetny program ale to nie jest program skierowany do architektów wnętrz...
archmat500

Postprzez ZibiT » Wt sty 27, 2015 12:38 am

Ja bym się przychylał do ArchiCada bo jest bardziej popularny i na necie znajdziesz dużo poradników tutoriali itp do tego programu:)
ZibiT

Postprzez AgnieszkaK » Cz lut 11, 2016 5:13 pm

Na Twoim miejscu wybrałabym jednak EliteCad świetna i najlepsza alternatywa dla ArchiCada i Revita.
Sprawdź ten program naprawdę warto !
AgnieszkaK

Postprzez Dranka » Pn kwi 11, 2016 10:56 am

archandy napisał(a):Witam,

Pytam ponieważ zastanawiam się w szkolenia którego inwestować, i zastanawiam się jak będzie wyglądał rynek programów BIM za 5lat. Z tego co zauważyłem, Revit zaczął nie najlepiej jednak teraz bardzo mocno inwestuje w siebie, natomiast Archicad ma już mocną pozycje na rynku, ale za bardzo się chyba nie rozwija....To tylko moje przemyślenia. Co wy o tym myślicie?

archandy

A czemu się ograniczasz tylko do tych dwóch? Ostatnimi laty pojawiło się kilka innych, ciekawych rozwiązań. Projektowanie nie konczy sie na autodesku i archicadzie. Moze tam sie zaczeło ale jak zauwazasz albo wlasnie zaczeli w siebie inwestoewac bo konkurencja goni albo porzucaja program na którym przez lata sie dorobili. Zdecydowalam sie zaczac swoja kariere architekta, pracujac na elitecad. Niczego nie ryzykowałam bo dobrze mnie przeszkolili a elite działa z innymi programami BIM. Zaoszczedziłam potencjalnie kupę forsy. Ja rozumiem, że przywiazanie druga natura człowieka ale serio...ograniczac sie tylko do 2 programów bo są najbardziej znane? Trzeba przeszukiwac rynek bo nas będa bez końca doić albo cenami z kosmosu albo obowiązkiem aktualizacji. Już nawet nie chce mi sie pisac o tym całym wypozyczaniui licencji. Śmiech na sali.
Serdecznie pozdrawiam i polecam sobie odpalic demo EliteCAD z ich strony.
Dranka
Dranka

Powrót do Programy komputerowe