Autocad czy Archicad?

Problemy z nimi, pomysły i rozwiązania

Autocad czy Archicad?

Postprzez Barbadoska » Śr lis 25, 2015 11:21 am

Zastanawiam się nad wyborem programu do projektowania wnętrz, ewentualnie mebli. Który byście wybrali z tych dwóch - Autocad czy Archicad? Jakie mają zalety i wady, które częściej spotykane są w firmach? Będę bardzo wdzięczna na poradę.
Barbadoska

Re: Autocad czy Archicad?

Postprzez ka5milo » Śr gru 16, 2015 1:38 pm

Autocad :)
ka5milo

Postprzez hamaret » Śr gru 16, 2015 3:17 pm

Ja też zdecydowanie jestem za autocadem. Jakoś lepiej mi się na nim pracuje.

Postprzez Adriannna » Śr sty 13, 2016 12:31 pm

W Archicadzie dużo łatwiej się projektuje budynki i tworzy wnętrza, ale trochę ciężko robi się nowe obiekty. ArchiCad generalnie stawia na korzystanie z bibliotek wbudowanych i bibliotek internetowych. Projektując z ArchiCad rysujesz rzut i dostajesz gratis rozwinięcia ścian i wizualizacje, projektując z AutoCadem musisz wszystko to sama narysować kreska po kresce (łatwo jest się podczas takiego rysowania pomylić i wychodzą wtedy niezgodności między rozwinięciem a rzutem, w Archicadzie nie ma możliwości by coś się takiego przydarzyło, bo generuje on rozwinięcie automatycznie). AutoCad jest bardzo pracochłonny, ale nie ogranicza twojej wyobraźni. AutoCad to *** wirtualna deska kreślarska więc możesz na niej narysować nawet rzeczy nie możliwe.

Osobiście polecam do projektowania wnętrz połączenie ArchiCad + SketchUp, SketchUp jest dobrym narzędziem do projektowania mebli, a ArchiCad nie ma problemu z czytaniem jego plików.
Adriannna

Postprzez Li-Monka » Pt sty 15, 2016 3:43 pm

Ja od zawsze używam autocada i mogę z czystym sumieniem polecić ale z archicadem nie mam doświadczeń :-)
Li-Monka

Postprzez mentorka93 » Śr sty 20, 2016 12:59 am

Li-Monka napisał(a):Ja od zawsze używam autocada i mogę z czystym sumieniem polecić ale z archicadem nie mam doświadczeń :-)

Mam tak samo jak Monka. Polecam Autocad, ale nie mogę być przeciwny arichcadowi, bo go nie znam.
A zatem, skoro zmysły moje zostaną unicestwione, skoro ciało moje umrze, nie będzie już żadnego istnienia?
mentorka93

Powrót do Programy komputerowe