System inteligentnego domu

Jeśli chcesz wymienić poglądy z innymi architektami lub inwestorami

Moderator: Moderatorzy

Re: System inteligentnego domu

Postprzez szef » Pn lis 04, 2013 8:02 pm

To chyba zależy od budżetu bo aktualnie praktycznie każdy element domu można zintegrować z np. telefonem - ogrzewanie, TV, kino domowe, światło, rolety itd. kwestia tego co jest Ci potrzebne i jakim budżetem dysponujesz.
Wiklina dla Ciebie i Twojego domu - http://www.moon-pearl.pl/
szef

Postprzez ElkaK » Wt lis 05, 2013 12:46 pm

W dzisiejszych czasach dom inteligentny po prostu musi umożliwiać sterowanie poszczególnymi elementami z poziomu smartphona. Takie jest przynajmniej moje zdanie :D Co więcej: na pewno zdalne sterowanie roletami, ogrzewaniem, światłem, systemem audio. To jako pierwsze przychodzi mi na myśl.
ElkaK

Postprzez Elmo » Śr lis 13, 2013 11:27 am

Dodatkowo warto wspomnieć o ekologicznym ogrzewaniu domu.
Elmo

Postprzez kalypso » Pt lis 15, 2013 9:30 am

Nowoczesne rozwiązania rozpieszczają takich domowników;)
kalypso

Postprzez piotrcv1 » Śr gru 18, 2013 11:13 am

To wszystko zależy od tego jaki budżet przewidujemy :) Obecnie technologia idzie tak bardzo do przodu, że można praktycznie każdy element domu podłączyć pod sterownik i odpowiednio skonfigurować. Jakiś czas temu na TVN oglądałem super filmik jednego z mieszkań, w którym większość rzeczy było sterowane przez sterownik, łącznie z ekspresem do kawy :D Jak dla mnie bomba i w swoim przyszłym domu też coś takiego sobie zamontuję, żeby nie tracić czasu na pewne codzienne czynności.
piotrcv1

Postprzez senny » Cz mar 06, 2014 9:17 pm

Niezbędnymi instalacjami w inteligentnym domu wydają mi się być przede wszystkim instalacje alarmowe i monitoringowe. Co do wyboru systemu zabezpieczeń - może być prosty, czyli zwykłe czujki, bardziej rozbudowany - zabezpieczenie okien, wiele stref, bądź rozbudowany - jakieś kamery, podgląd online, piloty, pastylki itp. Co kto lubi. I ile ma pieniędzy. Na pewno polecam czujki ppoż i CO - warto to mieć i wpiąć do monitoringu.

Postprzez marcco » Pt mar 07, 2014 10:57 am

Dzięki za wyjaśnienia.
marcco

Postprzez senny » Cz lip 03, 2014 12:30 pm

Czy automatyka bram może być tak zaprogramowana, żeby zarówno garaż, jak i
bramę można było otwierać jednym pilotem?
senny

Postprzez filip123 » Pt lip 04, 2014 12:01 pm

według mnie to lekka przesada, inteligentny dom i po co ci to? najlepiej to siedzieć w fotelu i w tłuszcz obrastać, a może jeszcze inteligentny papier toaletowy
filip123

Postprzez wiola438 » Pn mar 21, 2016 12:36 pm

Domy inteligentne to nie tylko wygoda i komfort użytkowania. To także zwiększone bezpieczeństwo i oszczędność. Poczytaj sobie o tym co dom inteligentny może zaoferować http://ecoreadyhouse.pl/dom-inteligentny/ .
wiola438

Postprzez Mariusz736 » Śr mar 23, 2016 10:58 am

Generalnie możesz zautomatyzować praktycznie wszystko w domu rolety, bramy, drzwi, oświetlenie, okna praktycznie wszystko co tylko można, ja montowałem taki system od firmy fibaro. Polecam sprawdzić ich ofertę i doradzić sie specjalisty ponieważ nie musisz automatyzować wszystkiego od razu a sukcesywnie. Generalnie najlepiej umówić sie na rozmowę ze specjalistą on wytłumaczy ci od a do z jak działa system jak możesz nim zarządzać itp. Generalnie system daje niesowity komfort i wygodę dla użytkownika niektórzy twierdzą nawet ze przynosi oszczędności w energii itp. jedynym minusem jest cena ale po kilku miesiącach użytkowania sam sie przekonałem że to była dobra decyzja.
firma kruk windykacja zajmie sie profesjonalną windykacją za Ciebie! Sprawdź ofertę.
Mariusz736

Postprzez roozkaa » Pt sie 19, 2016 10:41 am

jestem bardzo ciekawa ile w rzeczywistosci kosztuje ten system inteligentnego domu
roozkaa

Postprzez ceasfaad » Wt sie 23, 2016 2:29 pm

myślę, że ogromnym nieporozumieniem jest pisanie, że inteligentny dom to tylko monitoring czy systemy alarmowe. Wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy niemiecki program o budownictwie. Tam 80% budowanych nowych bloków posiada nowoczesne instalacje. Podobnie budowane biurowce, wszystkie tworzone są w tym standardzie.

Automatyka w takim domu pozwala na sterowanie niemal wszystkim co posiada silnik (rolety, system nawadaniania ogrodu, światło, akustyka itp http://domzklimatem.pl/czym-jest-inteligenty-dom/
ceasfaad

Postprzez S4Home » Śr wrz 28, 2016 12:05 pm

Po pierwsze trzeba rozróżnić pojęcie Inteligentnego Domu i Automatyki Budynkowej.
Inteligentny Dom jak sama nazwa wskazuje, powinien wykonywać samoistnie za nas pewne czynności by zapewnić maksymalny komfort, zdrowie, bezpieczeństwo i oszczędności(choć częściowy zwrot kosztów). Powinien integrować systemy Automatyki Budynkowej, i wykonywać czynności takie jak:
Sterowanie oświetleniem:
- utrzymanie stałego poziomu oświetlania
- wyłączanie światła w nieużywanych pomieszczeniach
- załączanie i sterowanie oświetleniem zewnętrznym
Ogrzewanie, Klimatyzacja i Wentylacja
- obniżenie kosztów utrzymania poprzez obniżenie temperatury w nocy, wentylowanie pomieszczeń chłodniejszym nocnym powietrzem(w lecie), sterowanie roletami tak by zmniejszyć nagrzewanie pomieszczeń promieniami słonecznymi z zachowaniem odpowiedniego poziomu jasności, wyłączenie klimatyzacji/ogrzewania po wykryciu otwartego okna
itp
Bezpieczeństwo i ochrona:
- reagowanie na sytuacje awaryjne, np wykrycie pęknięcia rury z wodą, odcięcie dopływu, wysłanie informacji
- wykrycie braku obecności domowników, przesłanie informacji o niezamkniętym domu, ewentualne zamknięcie, uzbrojenie alarmu.

I wiele więcej. Włączenie sceny świetlnej, ustawienie temperatury czy uzbrojenie alarmu, używając do wszystkiego tabletu to Automatyka Domowa.
Automatyka domowa przeważnie jest tańsza od systemu Inteligentnego Domu. Nie wymaga tylu czujników, urządzenia przeważnie są tańsze a jej programowanie jest o wiele prostsze.

Co do producentów, większość z nich produkuje urządzenia automatyki domowej, bez możliwości implementacji większej logiki. Producentów Systemów Inteligentnego domu jest naprawdę niewielu
S4Home

Postprzez turbo122 » Cz gru 01, 2016 5:28 pm

Kilka lat wstecz człowiek by nawet nie pomyślał, że będzie w stanie sterować swój dom poprzez smartfona, a dziś to całkiem normalna rzecz.
turbo122

Postprzez wlodek » Pt gru 09, 2016 1:29 pm

Bardzo ciekawe rozwiazania.
wlodek

Postprzez Miki » Pt gru 09, 2016 5:50 pm

S4Home napisał(a):Po pierwsze trzeba rozróżnić pojęcie Inteligentnego Domu i Automatyki Budynkowej.
Inteligentny Dom jak sama nazwa wskazuje, powinien wykonywać samoistnie za nas pewne czynności by zapewnić maksymalny komfort, zdrowie, bezpieczeństwo i oszczędności(choć częściowy zwrot kosztów). Powinien integrować systemy Automatyki Budynkowej, i wykonywać czynności takie jak:
Sterowanie oświetleniem:
- utrzymanie stałego poziomu oświetlania
- wyłączanie światła w nieużywanych pomieszczeniach
- załączanie i sterowanie oświetleniem zewnętrznym
Ogrzewanie, Klimatyzacja i Wentylacja
- obniżenie kosztów utrzymania poprzez obniżenie temperatury w nocy, wentylowanie pomieszczeń chłodniejszym nocnym powietrzem(w lecie), sterowanie roletami tak by zmniejszyć nagrzewanie pomieszczeń promieniami słonecznymi z zachowaniem odpowiedniego poziomu jasności, wyłączenie klimatyzacji/ogrzewania po wykryciu otwartego okna
itp
Bezpieczeństwo i ochrona:
- reagowanie na sytuacje awaryjne, np wykrycie pęknięcia rury z wodą, odcięcie dopływu, wysłanie informacji
- wykrycie braku obecności domowników, przesłanie informacji o niezamkniętym domu, ewentualne zamknięcie, uzbrojenie alarmu.

I wiele więcej. Włączenie sceny świetlnej, ustawienie temperatury czy uzbrojenie alarmu, używając do wszystkiego tabletu to Automatyka Domowa.
Automatyka domowa przeważnie jest tańsza od systemu Inteligentnego Domu. Nie wymaga tylu czujników, urządzenia przeważnie są tańsze a jej programowanie jest o wiele prostsze.

Co do producentów, większość z nich produkuje urządzenia automatyki domowej, bez możliwości implementacji większej logiki. Producentów Systemów Inteligentnego domu jest naprawdę niewielu
Miki

Postprzez ralfik » Wt gru 20, 2016 3:00 pm

A może ktoś z was szuka jakiegoś fajnego apartamentu? Na przykład w okolicy Łodzi? :) Bo ostatnio doszły mnie słuchy, że w Łodzi powstają nowe Apartamenty Zdrowie, są naprawdę malownicze i piękne i do odebrania już w 2018 roku! :) Niesamowite, zobaczcie sami http://www.apartamentyzdrowie.pl/ :)
ralfik

Postprzez Mango » Wt sty 17, 2017 10:41 am

Mam u siebie i bardzo sobie chwale. Dzięki specjalnej aplikacji dla urządzeń mobilnych możliwa jest zdalna kontrola nad poszczególnymi czujnikami.
Nasz system kupiliśmy tutaj http://www.ferguson-digital.eu/
Sprawdźcie szczegóły
Ostatnio edytowano Śr sty 18, 2017 8:49 am przez Mango, łącznie edytowano 1 raz
Mango

Postprzez elamen » Wt sty 17, 2017 11:33 am

Podobają mi się takie rozwiązania. Kiedyś widziałem na filmiku, że smartfonem można sterować oświetleniem, wszystkimi urządzeniami w domu itp. Koszty zainstalowania i przystosowania na razie mnie przerastają, mogę tylko pomarzyć.
Często bywa tak, że nie ma widocznych hemoroidów, ale warto skonsultować się z lekarzem.
elamen

Postprzez Dembko » Cz kwi 06, 2017 1:38 pm

To już kwestia tego jak się system w domu stworzy, a w zasadzie dzisiaj można sterować praktycznie wszystkim co jest podłączone do prądu. Druga sprawa, że nie zawsze jest sens. Przykładowo lampy Led do ogrodu jakie możemy dostać na rynku już z czujnikami ruchu - http://micros.com.pl/pl/subcategories/1 ... tlacze-led w Hurtownia Micros może sobie przejrzeć jak to wygląda i ile kosztuje i odchodzi nam cała automatyka, która tania nie jest, więc jak ktoś nie potrzebuje takiego bajeru to po co mu to?
Dembko

Postprzez Ardena » Wt kwi 25, 2017 8:40 pm

Dostępnych jest naprawdę bardzo wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią zarządzanie domem a także zwiększa bezpieczeństwo i zoptymalizują zużycie mediów. Ja się zdecydowałam na rozwiązania oferowane przez firmę http://espider.com.pl/system/klient-indywidualny/ . Wiadomo, że takie instalacje trochę kosztują ale z czasem z pewnością się to zwróci. Poza tym komfort wynikający z inteligentnych rozwiązań jest nie do przecenienia.
Ardena

Postprzez Mar Kow » Cz kwi 27, 2017 5:14 pm

Moim faworytem jeżeli chodzi o systemy inteligentnego domu jest Fibaro i dlatego zdecydowałem się skorzystać z modułów dostępnych w sklepie internetowym https://instalaton.pl/ Mają bardzo fajną ofertę i promocje, aktualne w promocyjnej cenie dostępna jest np. z Centrala Systemu Fibaro Home Center 2.
Mar Kow

Powrót do Ogólnie o wszystkim