Mała łazienka

Jeśli chcesz wymienić poglądy z innymi architektami lub inwestorami

Moderator: Moderatorzy

Re: Mała łazienka

Postprzez Katerina34 » Śr gru 24, 2014 11:49 am

Ja też mam małą łazienkę i wymyśliliśmy wannę z kabiną. To wygląda tak, jak chcesz wziąć kąpiel to po prostu szyby się składa, a jak prysznic to rozkładasz, na necie jest dużo takich wanien, fajne rozwiązanie :)
Katerina34

Postprzez ralfik » Pt paź 30, 2015 6:43 pm

Niezależnie od tego czy łazienka jest mała czy duża warto dokładnie przemyśleć budżet i to co chce się w niej upchnąć. Czasem w małej łazience jest większy "ład" niż w tej dużej, którą się po prostu zagraciło. Wszystko z rozmysłem. No i nie warto nadto oszczędzać na akcesoriach łazienkowych. Fajnie na ten temat piszą tutaj http://wortale.net/styl,ac217/dom,ac253/budzetowa-umywalka-tania-bateria-i-watpliwej-klasy-farba-na-scianach-tego-nie-wybaczy-ci-lazienka,2451
ralfik

Postprzez rob102 » Pn lis 02, 2015 10:13 am

Wanna raczej odpada. Załóż sporo luster aby ją powiększyć i najlepiej sprawdzają się składane kabiny.
Ktoś płakał głośno. Czy to byłem ja?
rob102

Postprzez rob102 » Cz lis 12, 2015 12:47 pm

Pralki są przecież różnych wielkości no chyba, że chcesz mieć dużą. Ja swoją niestety musiałem ostatnio naprawiać i jakby ktoś potrzebował dobrego serwisu to polecam http://milenium-agd.pl/naprawa-agd/naprawa-pralek/
Ktoś płakał głośno. Czy to byłem ja?
rob102

Postprzez Madda » Wt lis 24, 2015 10:54 pm

Adriana napisał(a):Jest wiele sposobów by optycznie powiększyć łazienkę - lustra, odpowiednie oświetlenie, drzwi z listwą na wieszaki ( Vox ma takie w ofercie) i brodzik zamiast kabiny prysznicowej.

Chodzi o te drzwi które można samemu zaprojektować ? Jak np. drzwi z wejściem dla kota?
Madda

Postprzez braniewo » N lis 29, 2015 2:46 pm

ja mam małą łazienkę, wanne mam, ale pralkę byłem zmuszony małą kupić, ładowaną od góry. Coś za coś ;) na avans.pl są nie drogie pralki ładowane od góry, a jak nie w łazience to pralkę do kuchni, tak ma moja teściowa, pod blatem zabudowana
braniewo

Postprzez Servi09 » Wt lip 26, 2016 1:51 pm

Jeśli chcesz wannę to chyba nie taka mała. Ile masz metrów?
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.
Servi09

Postprzez Archito » Śr lip 27, 2016 12:36 am

W małej łazience na pewno sprawdzi się wolnostojąca wanna, która nie wymaga zabudowy. Dziś na rynku mamy dostępnych sporo ciekawych ofert naprawdę pięknie i nowocześnie zaprojektowanych wanien. Mi bardzo podobają się te od Silla. Są stylowe, minimalistyczne, a do tego wykonane z najwyższej jakości materiałów.
Archito

Postprzez Evelina1 » Pn sie 01, 2016 8:00 pm

Moja łazienka nie jest za duża ale zdecydowałam się jednak na wannę. Lubię sobie poleżeć i nie wyobrażam sobie życia beż tego.
Evelina1

Postprzez kawii » Wt sie 02, 2016 1:24 pm

Ja mam małą łazienkę i uważam, że jest fajna i przytulna. Wszystko zależy od zagospodarowania przestrzeni
kawii

Postprzez Marcin37 » Wt sie 16, 2016 1:15 pm

Jest fajne rozwiązanie prysznicu połączonego z wanną i nie zajmuje to dużo miejsca. A jeśli masz naprawdę bardzo mało miejsca w łazience to proponuje przenieść pralkę w inne miejsce np. do piwnicy
Marcin37

Postprzez roozkaa » Pt sie 19, 2016 10:36 am

w małej łazience świetnie sprawdza sie kabina prysznicowa i wiszące półki
roozkaa

Postprzez Weronika90 » Pn sie 22, 2016 3:57 pm

O wanie możesz sobie tylko pomarzyć ale są fajne prysznice z bardzo wysokim brodzikiem takim ala wanną i chyba tylko to w tym momencie możesz sobie zrobić w łazience jeśli bardzo chcesz mieć wannę
Weronika90

Postprzez lazienki » Wt sie 23, 2016 11:50 am

Może da rade wannę narożnikową, zawsze mniej miejsca. No ale jeśli łazienka jest na prawdę mała to raczej tylko prysznic.
lazienki

Postprzez mukki » Pn sie 29, 2016 3:46 pm

W niektórych małych łazienkach też nie ma możliwości zamontowania tego typu wanny. Czy konieczny jest jej montaż?

Czy uważasz, że https://denthelp.pl/irygatory to dobry wybór?
Ostatnio edytowano Pn kwi 03, 2017 2:42 pm przez mukki, łącznie edytowano 1 raz
mukki

Postprzez Pulina.K » Wt sie 30, 2016 7:34 pm

Tak prysznic jest ekonomiczny, ale wanna to *** relaks. Jak nie ma wyjścia to lepiej wstawić prysznic. Dziś na rynku mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju kabin prysznicowych i wanien.
Pulina.K

Postprzez eskobarko » Śr sie 31, 2016 2:27 pm

Małe łazienki są najlepsze, najprzytulniejsze i przede wszystkim łatwe i szybkie do wysprzątania ;)
eskobarko

Postprzez Daniel95 » Śr sie 31, 2016 2:55 pm

Ja tak samo wole mniejsze łazienki a przyrznic jest wytaczający nie potrzeba wanny :D
Daniel95

Postprzez drillka » Pt paź 07, 2016 6:36 pm

Mała łazienka np w bloku to ogromny problem, zwłaszcza gdy mieszkają tam 4 dorosłe osoby... ale na szczęście jest w necie wiele pomysłów jak zaaranżować taki metraż ;)
drillka

Postprzez marekabzu » N paź 09, 2016 9:49 pm

Pomysl na lazienke to jedna rzecz, druga to ekipa oraz wykorzystane materialy. Juz wiele razy bylem swiadkiem jak ludzie zatrudniali kogos po taniosci, efekty nie byly zbyt zadowalajace. Z drugiej strony nawet najlepszy fachowiec nie polozy rowno krzywych plytek. Jesli chodzi o mnie to podczas remontu lazienki w plytki zaopatrywalem sie na stronie Paradyz https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--lazienka z racji na ich naprawde dobra jakosc i przytepna cene. Przy wiekszych zamowieniach nawet oferuja darmowa dostawe, sam sie przekonalem o tym.
marekabzu

Postprzez sowwak » Wt paź 11, 2016 10:15 am

W mojej łazience w domu rodzinnym stała wanna i to był koszmar, ponieważ pomieszczenie nie było największych rozmiarów, dodajcie do tego pralkę i praktycznie nie było jak się ruszyć, a druga osoba na pewno by się nie zmieściła.
Dlatego ja teraz stawiam na prysznice, bo po prostu oszczędzają więcej przestrzeni, którą można przeznaczyć w inny sposób, np. wstawiając szafę na ręczniki czy pościel.
sowwak

Postprzez biskitt » Pn paź 17, 2016 1:23 pm

Na wiosnę będę mieć ten sam problem co wy. Mam w mieszkaniu w starym blokowisku naprawdę malutką łazienkę i myślę o tym, że nie zrobić podwieszanych półek by zaoszczędzić miejsca na podłodze chociażby na wannę
biskitt

Postprzez cudzykont » Pt paź 21, 2016 4:50 pm

W tak malutkiej łazience można sobie wanną zablokować tylko miejsce. Lepiej już naprawdę rozejrzeć się za prysznicami, moża je wybrać z mniejszym lub większym dnem albo z drziwami zajmującymi mniej miejsca, żeby zostawić więcej przestrzeni. No i prysznic krócej się czyści niż wannę :D
cudzykont

Postprzez beata41 » Pt sty 13, 2017 2:17 pm

W małej łazience świetnie sprawdzają się meble na wymiar - można je idealnie dopasować do wnętrza. W małych pomieszczeniach warto postawić na jasne kolory, jako, że optycznie powiększają przestrzeń - białe, marmurowe płytki, na http://www.marmo.pl można takie znaleźć, będą w sam raz.
beata41

Postprzez rennaha » Pt sty 20, 2017 11:40 am

Ja również czytam sporo artykułów o aranżacjach wnętrz przed remontem każdego pomieszczenia. Obecnie jestem już po remoncie swojej łazienki. Wprowadziłam ogromną ilość zmian. Skułam wszystkie płytki i pomalowałam ściany tą farbą https://www.dulux.pl/pl/produkty/dulux- ... i-lazienka przeznaczoną do tego typu powierzchni, wymieniłam wannę na mniejszą i postawiłam ją pod oknem, zabudowałam pralkę, nad którą znajduje się również szafka na ręczniki i kosmetyki. Kupiłam nową umywalkę z szafką, w której trzymam chemię w postaci proszków, płynów do płukania. Moja łazienka wygląda na dużo większą zwłaszcza dzięki pomalowaniu jej na jednolity jasny kolor.
rennaha

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólnie o wszystkim