Nowy ogród - czy to zadanie zlecić profesjonalistom?

Jeśli chcesz wymienić poglądy z innymi architektami lub inwestorami

Moderator: Moderatorzy

Re: Nowy ogród - czy to zadanie zlecić profesjonalistom?

Postprzez bbookk » Wt mar 08, 2016 11:46 am

Ja mam mały ogródek więc zaprojektowałam sama, ale przy większych lepiej zainwestować w firmę lub projektanta który wie jakie rośliny kiedy kwitną i więdną.
bbookk

Postprzez Hepan » Wt mar 08, 2016 3:31 pm

Dokładnie, jak jest mały ogródek, można się pobawić samemu. Wystarczy poszperać w sieci, jest dużo ciekawych rzeczy do ogrodu, np.: http://birdsoflove.pl/pol_m_Dekoracje-ogrodowe_Lampiony-Ogrodowe-225.html. Gdyby ktoś chciał ładnie udekorować ogródek. :lol:
Hepan

Postprzez beczkkaa » Wt mar 15, 2016 1:11 pm

Duży ogród warto zlecić ogrodnikowi albo zatrudnić firmę
beczkkaa

Postprzez mattrryca » Śr mar 16, 2016 6:13 pm

My z mężem mamy bardzo małe podwórko dlatego też postanowiliśmy zatrudnić firmę. Nie chcieliśmy krzaków które po roku stanowiłyby przykład idealnej puszczy czy też dżungli - profesjonalista wie najlepiej co i gdzie sadzić
mattrryca

Postprzez joseantonio » Śr lis 02, 2016 11:05 am

Uważam, że z odrobiną wyobraźni i wiedzy o roślinach, sam będziesz mógł stworzyć/ zaprojektować swój wymarzony ogród. Oczywiście warto skorzystać z porad profesjonalistów, ponieważ są bardziej doświadczeni i zapewne zrobią to szybciej, ale z drugiej strony, jeśli zabierzesz się do tego sam, będziesz miał większą satysfakcję. W necie jest mnóstwo poradników na ten temat.
Nowa chwilówka online. Porównaj dostępne oferty. Credy.pl
joseantonio

Postprzez Daeelejka » Śr lis 02, 2016 2:24 pm

Jak dla mnie lepiej na wszelki wypadek zlecić to jakiejś firmie niż samemu próbować :)
Daeelejka

Postprzez beata41 » Pn lis 14, 2016 1:21 pm

Też uważam, że warto zlecić to profesjonalistom.
beata41

Postprzez Oleczek » Śr lis 23, 2016 3:06 pm

Niestety nie pomogę z wyceną takich projektów za to mogę polecić osoby, które zajmują się projektowaniem domów i całego otoczenia zajrzyj tutaj Jeśli lubisz nowoczesny ale i nieszablonowy design, nieprzeciętne rozwiązania, ciekawe aranżacje to ich projekty powinny przypaść Ci do gustu. Warto zajrzeć, ja wcześnie przejrzałem chyba tysiac rozwiązań, każde mi się podobały ale nie wiedziałem jak je mam połączyć i cale szczęscie kompetentne osoby pomogly mi rozwiązac ten problem, niestety trochę cierpliwości musieli mi poświecic :D ale to moj dom, ogrod, wszystko ma wyglądać idealnie tak jak mi się zamarzy
Oleczek

Postprzez MAXIM » Śr lis 23, 2016 3:53 pm

Kiedy my byliśmy na etapie budowy tez zastanawialiśmy się czy zlecić wykonanie i zaaranżowanie ogrodu komuś czy zrobić to samemu, jednak przy braku podstawowych umiejętności postanowiliśmy zatrudnić odpowiednią firmę i nie żałujemy...
Wyszukujesz roweru dla siebie lub na prezent dla kogoś z rodziny? http://bikemia.com/36-rowery-trekkingowe
MAXIM

Postprzez krotolin » Wt lis 29, 2016 3:07 pm

Moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo ile różnych preferencji, tyle możliwości wyboru. Przy zakładaniu ogrodów należy przemyśleć sprawę czasu potrzebnego na zaprojektowanie i wykonanie ogrodu, budżet do przeznaczenia, miejsce do zagospodarowania w ogrodzie, ewentualne poprawki, a dopiero potem ustalać, czy lepiej zaangażować firmę zewnętrzną, która znacznie szybciej zrealizuje wszystkie te punkty czy samodzielnie działać. Wiadomo, że nie każdy z nas jest urodzonym ogrodnikiem i może nie mieć predyspozycji do projektowania przestrzennego, dlatego jeśli nie czujemy się na siłach, warto poszukać specjalistów, którzy mają w zakładaniu ogrodów większe doświadczenie. Chodzi mi o kogoś takiego jak http://www.gardenfactory.pl/oferta/zakladanie/, gdzie nie tylko przyjadą wykonać, ale doradzą przy skomplikowanych rzeczach, sporządzą projekt i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Niby takich firm u nas w Polsce ze świeczką szukać, ale nie zawsze tak jest.
krotolin

Postprzez Dandyka » Śr lut 22, 2017 4:54 pm

My cały ogród stworzyliśmy samodzielnie. Zarówno rośliny, jak i meble wybieraliśmy sami. Teraz też kupujemy bez żadnej pomocy przęsła ogrodowe w Castoramie https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/bramy-i-ogrodzenia/systemy-ogrodzeniowe/przesla-ogrodowe.html Wszystko da się zrobić samemu, ale trzeba poświęcić czas na poradniki i czytanie forów ;)
Dandyka

Postprzez celia.celia84 » Cz lut 23, 2017 6:49 pm

Zawsze jestem zdania, że jeśli tylko można sobie na to pozwolić, to warto zdecydować sie na profesjonalistę, czy to do aranżacji mieszkania czy właśnie ogrodu. Zaoszczędzi to sporo czasu i nerwów.
celia.celia84

Postprzez AkreW » N mar 26, 2017 8:12 pm

przy własnym ogrodzie warto zagospodarować część na warzywa użytkowe, bo jakość i ceny warzyw ulegają notorycznemu pogorszeniu. Dodatkowo możemy czerpać przyjemność w pielęgnowaniu w słoneczny dzień w sobie ustalonym tempie.
AkreW

Postprzez Gosek » Wt mar 28, 2017 1:35 pm

Taki ogród można zaplanować samemu.Wystarczy poświecić tylko trochę czasu na poszukanie odpowiednich inspiracji by ogród był ciekawy. Na Twoim miejscu poszukałabym tutaj http://wybudowani.pl/zaplanuj-swoj-piek ... zny-ogrod/. Mnie taki artykuły bardzo inspirują.
Gosek

Postprzez alg » Wt kwi 11, 2017 5:40 pm

Zdecydowanie tak, bo dzięki temu będziesz się cieszyć ładnie urządzonym ogrodem bez nadmiernego stresu.
alg

Postprzez malinowska.p » Pt kwi 21, 2017 9:43 am

celia.celia84 napisał(a):Zawsze jestem zdania, że jeśli tylko można sobie na to pozwolić, to warto zdecydować sie na profesjonalistę, czy to do aranżacji mieszkania czy właśnie ogrodu. Zaoszczędzi to sporo czasu i nerwów.

Jestem tego samego zdania :)
malinowska.p

Postprzez ferbi » So maja 27, 2017 9:29 pm

A moim zdaniem wszystko zależy od tego czy czujemy się na siłach podołać wyzwaniu, nie jest to teraz wcale ciężka praca, są glebogryzarki http://euroogrod.com.pl/pol_m_Maszyny-ogrodnicze_Glebogryzarki_Glebogryzarki-spalinowe-3856.html i inne maszyny ułatwiające pracę ogrodowe
ferbi

Postprzez Ardena » Śr maja 31, 2017 10:21 pm

Moim zdaniem przy odrobinie fantazji można urządzić ogród samodzielnie. Ja przy planowaniu ogrodu korzystałam z bloga pracowni MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/blog/ , na którym znalazłam dużo przydatnych informacji np. jak wykonać meble z palet, altanę czy zaplanować skalniak.
Ardena

Postprzez Nowacki » Pn lip 03, 2017 12:17 pm

W mojej ocenie nie ma sensu brać się za to samemu. Dla przykładu projektowanie ogrodu w Radomiu można powierzyć doświadczonej firmie jak np. tutaj: http://www.fabrykaogrodow.radom.pl/pl/czytaj/65/1/urzadzanie-i-pielegnacja-ogrodow/projektowanie-ogrodow. To chyba najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji.
Nowacki

Postprzez heng » Pt lip 07, 2017 5:35 pm

heng

Postprzez kufrex5 » Pn lip 10, 2017 3:42 pm

Takie firmy biorą spore pieniądze za takie projekty. Jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie o ogrodzie to zrób to sam a zaoszczędzisz na prawdę sporo kasy.
kufrex5

Postprzez Jolasa » N lip 30, 2017 3:04 pm

Samemu też można zrobić bardzo ładne meble ogrodowe. Wystarczy poświęcić trochę czasu i wykorzystać odpowiednie rzeczy. Fajne inspiracje widziałam w tym artykule http://www.m-ekspert.pl/meble-ogrodowe-jak-zrobic/. Może coś Cię zainspiruje.
Jolasa

Postprzez wiola438 » Wt wrz 19, 2017 9:31 pm

Czy mając duży ogród warto zdecydować się na gotowe systemy nawadniania? Słyszałam, że znacznie ułatwiają proces pielęgnacji ogrodu, a ten mam spory (samo podlewanie poszczególnych krzewów zajmuje mi godzinę / dwie).
wiola438

Postprzez Luci444 » Śr wrz 20, 2017 1:52 pm

O, świetnie :) Wielkie dzięki za sprawdzone porady :) Myślę, że z całą pewnością mi się przydadzą :)
Nigdy nie unikałem problemów i nie mam zamiaru zaczynać od teraz.
Luci444

Postprzez muszelka » Wt wrz 26, 2017 2:08 pm

Kolega swój ogród koło domu zlecił profesjonalnej firmie ogrodniczej i efekt to paru latach widać. Jak trawa to tylko z rolki i system nawadniający.
Pożyczka przez internet - wybrane najlepsze oferty finansowe.
muszelka

Następna strona

Powrót do Ogólnie o wszystkim