Jaka podłoga do salonu

Jeśli chcesz wymienić poglądy z innymi architektami lub inwestorami

Moderator: Moderatorzy

Re: Jaka podłoga do salonu

Postprzez bassshia » Pt paź 28, 2016 1:01 pm

Daj spokój, panele zetrą Ci się w dwa lata i będziesz musiała kupić nowe. Uczmy się na cudzych błędach – moja dobra przyjaciółka robiła tak dwa razy, ale za trzecim nie wytrzymała i zainwestowała w prawdziwe drewno. Wygląda to mega! Mówi, że gdyby nie przeczytała tego na blogu http://kolibripodlogi.pl/blog-co-wybrac-na-podloge/ pewnie dalej męczyłaby się panelami. A tak cieszy się piękną drewnianą podłogą w całym domu :D
bassshia

Postprzez milann33 » Pn paź 31, 2016 12:15 am

pollenko napisał(a):drewniane panele zawsze są ładne i mocne ;)

Skąd ta pewność?
milann33

Postprzez mysticmac » Pn lis 21, 2016 1:53 pm

Ładne drewniane panele podłogowe i powinno to ładnie wyglądać.
mysticmac

Postprzez krotolin » Wt lis 29, 2016 2:39 pm

Do drewna zdecydowanie łatwiej dobrać resztę wyposażenia niż do betonu, płytek, korka itd. W tej kwestii jestem tradycjonalistką i nie wyobrażam sobie układać w salonie innej podłogi niż drewnianej, wszystko jedno czy w formie parkietu czy paneli. Jeśli się odpowiednio użytkuje i jedno i drugie to nie ma mowy o przetarciach czy łamaniu, chyba, że szkoda powstała niezależnie od nas samych. Poza tym drewno też wygrywa pod względem izolacji ciepła, raczej niemożliwe, by mając drewno na podłodze odczuwać chłód od ziemi.
krotolin

Postprzez wlodek » Pt gru 09, 2016 1:48 pm

Ja jestem zwolennikiem plytek. Nie ma nic trwalszego wg mnie .. a co do odczuwania chlodu to mozna zainstalowac ogrzewanie podlogowe i tyle.
wlodek

Postprzez Miki » Pt gru 09, 2016 5:17 pm

Ja też mam panele. W bloku sprawdzają się super. Nie są zimne, są całkiem miękkie i ładnie wyglądają. Nawet nie brałem pod uwagę innego rodzaju podłogi podczas remontu.
Miki

Postprzez beata41 » Pn gru 12, 2016 12:21 pm

Najładniejsze są jednak podłogi drewniane. Zwłaszcza jeśli zainwestujemy w podłogę z drewna egzotyczne. Merbau się pięknie prezentuje.Takie deski podłogowe można kupić np. w Maharajah Parquet https://maharajahparquet.com/ . Trwałe, stabilne, ciężko je uszkodzić, a przy okazji przepiękne.
beata41

Postprzez klonss » Śr sty 04, 2017 8:13 pm

Majster napisał(a):My się teraz zastanawiamy nad podgrzewanymi płytkami w mieszkaniu teściów które mają przypominać wyglądem drewno tylko nie wiem czy taka podłoga pasuje do salonu czy nie lepiej zamontować w kuchni

Do salonu zdecydowanie polecam podłogę drewnianą, która zdecydowanie nada wnętrzu elegancji. W kuchni można pomyśleć nad glazurą imitującą drewno, jednak czy takie rozwiązanie będzie odpowiednie zależy od całościowej aranżacji mieszkania.
klonss

Postprzez elamen » Wt sty 17, 2017 11:42 am

Panele wystarczą. Jeśli ktoś się uprze to niech lepiej kładzie wytrzymałe panele ze 100% drewna + podgrzanie. Te, które imitują drewno są dobrej jakości.
Często bywa tak, że nie ma widocznych hemoroidów, ale warto skonsultować się z lekarzem.
elamen

Postprzez poliszarchitekt » Cz lut 02, 2017 3:16 pm

Ja tam lubie panele, mojej cioci oni wykonywali http://parkietydlaciebie.pl/produkty/panele-podlogowe/
Bardzo są zadowoleni bo mają pieska i małe dzieci i nic się z nimi nie dzieje :)
poliszarchitekt

Postprzez kamyki_80 » Pt lut 03, 2017 3:04 pm

zdecydowanie panele
kamyki_80

Postprzez Aga36 » N lut 19, 2017 2:07 am

W salonie polecam płytki z fakturą drewna lub panele. Świetnie nadają takiej domowej, rodzinnej atmosfery. Do tego cały wystrój urozmaiciłabym oprawionymi zdjęciami rodzinnymi. Fajnie by się uzupełniły do tego ramki z drewna, które w okazyjnej cenie można dostać tutaj: https://aluramy.pl/ramy-drewniane
Aga36

Postprzez tereskaj » Pn lut 20, 2017 10:38 am

ja jestem zwolenniczką naturalnego drewna w mieszkaniach, jakoś panele mnie nie przekonują
tereskaj

Postprzez martynaly1991 » So mar 04, 2017 6:29 pm

Ja do salonu zdecydowanie wybrałabym panele . Są one jak najbardziej klasyczne i wyglądają bardzo dobrze . Stawiałabym na jasne w odcieniach bieli lub szarości .
Microgynon nowa receptura. Więcej ciekawostek u mnie na blogu.
martynaly1991

Postprzez kil23acd » Pn mar 06, 2017 9:08 pm

Płytki w salonie? Dlaczego nie!

Coraz popularniejsze jest instalowanie na salonowej podłodze płytek. Jest to szczególnie częste w przypadku gdy salon łączy się z otwartą kuchnią. Wtedy dla osiągnięcia pożądanego efektu jednolitości w obu pomieszczeniach montuje się na podłogach płytki.

W salonach dominują jednak zdecydowanie odmienne od łazienkowych wzory. Przede wszystkim specjaliści z zakresu aranżacji wnętrz zalecają do salonu płytki o jasnych, ciepłych kolorach, lub też we wzorach imitujących drewno. Poza tym płytki w salonie mają jedną, dużą wadę- jest od nich po prostu zimno. Rozwiązaniem takiego problemu może być ogrzewanie podłogowej, jednakże jest to kosztowna inwestycja.

Za płytkami przemawia natomiast przede wszystkim praktyczność. Podłoga z płytek kamiennych, czy ceramicznych jest łatwa do pielęgnacji. Świetnie wpasowuje się w nowoczesny design pomieszczenia.
kil23acd

Postprzez Gosek » Cz mar 09, 2017 8:20 pm

Musisz dobrze zastanowić się zanim wybierzesz odpowiednią podłogę. Wydaje mi się, że tutaj http://archiwnetrze.pl/ znajdziesz odpowiedź na to jaka podłoga bedzie odpowiedia do Twojego salonu.
Gosek

Postprzez denon » Pt mar 10, 2017 12:47 pm

U nas w salonie mamy polożony parkiet. Na początu chcieliśmy panele, ale stwierdziliśmy, że lepiej trochę dołożyć a mieć porządną podłogę na lata:)
Ogromny wybór sprzętu stereo. Głośniki dali w super niskich cenach!
http://www.salonydenon.pl/
denon

Postprzez ranwajd » Pt mar 10, 2017 12:49 pm

Na podłogę w salonie zainwestowałbym w dobrej jakości panele. Płytki jakoś mnie nie przekonują (może dlatego, że są o wiele zimniejsze od paneli).
Potrzebujesz rady dotyczącej Twojej tłustej cery? Sprawdź: http://sposoby-na-tlusta-cere.org.pl/procesjonalna-pomoc-cera-tlusta-pielegnacja-gabinecie/
ranwajd

Postprzez olindaa87 » Cz mar 23, 2017 3:44 pm

A może takie płytki stylowe http://www.pavimenti.pl/oferta ?
olindaa87

Postprzez Modliszka » Pt mar 24, 2017 2:50 pm

polecam tobie prawdziwe drewno, czyli panele. Może i kosztują sporo ale po paru latach dalej będą miały swój prestiż :)
Modliszka

Postprzez marced » Cz mar 30, 2017 2:08 pm

Polecałbym panele o wysokiej twardości - wybór jest spory, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie :)
marced

Postprzez kersy » Pt kwi 28, 2017 2:17 pm

Jest bardzo wiele możliwości . Najpopularniesze dwie to panele oraz parkiet. Chociaż wiele osob obecnie decyduje się na położenie płytek przypominających wyglądem drewno. Wcale się temu nie dziwię z racji tego, że jest to o wiele praktyczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. Szczególnie jeśli chodzi o wytrzymałość.

Proponuję jeszcze zastanowić się nad położeniem w salonie posadzki betonowej:
https://budujmy.eu/pol_m_Posadzki-i-podlogi-279.html

W marketach materiały takie można kupić niedrogo A sam efekt jest ciekawy:
Obrazek
kersy

Postprzez Walor » Śr maja 17, 2017 11:36 am

Ja preferuję panele podłogowe, ale w ich przypadku całkiem sporo zależy przede wszystkim of firmy. Dlatego właśnie panele do swojego domu wybierałem w sklepie EURODOM, gdzie miałem ich bardzo duży wybór. Znajdują się tam panele najlepszej jakości, a miła obsługa zawsze doradzi i pomoże w razie wątpliwości.
Walor

Postprzez archch » Śr maja 17, 2017 4:21 pm

Do salonu polecam panele drewniane - deski drewniane. Nie ma sensu oszczędzać na podłodze gdyż kładziemy ją na długie lata..
archch

Postprzez ralfik » Śr maja 17, 2017 5:51 pm

Witaj! Jak dla mnie to super sprawa sa deski kompozytowe , bardzo fajne bo trwałe i wytrzymale nie zniszcza Ci sie po 2 latach tak jak panele , takze polecam. My korzystalismy z usług tej firmy i tam zamawialismy je do naszego salonu oraz jadalni http://replastik.pl/produkty/dla-domu/tarasy-i-schody takze według mnie to jedyne najlepsze rozwiazanie :)Ciepłe przyjemne i trwałe :)
ralfik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólnie o wszystkim