Garaż blaszany-formalności

Jeśli chcesz wymienić poglądy z innymi architektami lub inwestorami

Moderator: Moderatorzy

Garaż blaszany-formalności

Postprzez gabi66 » Pt cze 29, 2007 5:33 pm

Witam!
Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa i powiedziano mi ze najpierw musze zapytać o zgodę swoja gminę następnie złożyć wniosek plus jakąś mapkę czy tam projekt zrobiony przez architekta...
I tu moje pytanie czy może ktoś z państwa Sie orientuje ile trzeba zapłacić takiemu architektowi za projekt>?
I w ogóle skąd go wziasc i jak to wszystko załatwić...
ja nie wiem jak to będzie poki co boli mnie już głowa:-/
nie rozumie tylko tych wszystkich procedur teraz mam niby iść do gminy i i poprosić o zgodę i wciągnięcie tego terenu gdzie mam postawić garaż pod zagospodarowanie i jak mam im wskazać ten teren tam na miejscu u nich w gminie czy oni przyjadą do mnie, czy to ogóle będzie kosztować...bo jeśli oni już tam chyba wszystko sie zgodzą i wydadzą pozytywny wynik wtedy należy szukać architekta który stworzy projekt, tylko teraz tak ten cały projekt to będzie obejmywal tylko garaż czy położenie garażu w terenie bo śmieszne jest...tym bardziej ze słyszałam ze taki projekt słono kosztuje ,następna sprawa to przecież ja musze podać do gminy i dla architekta wymiary tego garażu ale przecież jeszcze nie wiem jaki kupie, to co musze go wcześniej zakupić czy zamówić...no i czy w ogóle projekt obejmuje podłoże garażu przecież poki co jeszcze jest krzywe podwórko...myślę aby wyrównać i następnie wyłożyć cegłą i zalać cementem tylko to chyba by wypadało zrobić jak uzyskam te śmieszne pozwolenie a nie wcześniej...
nie no to jest jakiś obłęd...
Najbardziej to sie boje tych kosztow urzędowych i za architekta, mam nadzieje ze do 1500zl chyba na to wystarczy....
Pierwszy raz załatwiam takie formalnosci i jestem zagubiona...
Licze na was i z góry dziękuję
Pozdrawiam
Gabi
gabi66

Re: Garaż blaszany-formalności

Postprzez MackowiakM » Pn mar 31, 2014 2:44 pm

Jak poszło?
MackowiakM

Postprzez DudziakSylwka » Wt kwi 01, 2014 10:16 am

/?????
DudziakSylwka

Postprzez Strzelecki79 » Wt kwi 01, 2014 12:24 pm

?????????????????
Strzelecki79

Postprzez wiola438 » Pt lut 10, 2017 1:46 pm

A po co Ci projekt? Nie możesz kupić gotowego garażu blaszanego? Tutaj http://superblaszaki.pl/garaze-blaszane-kielce/ masz firmę, która takie sprzedaje. Możesz wybrać rozmiar garażu, kolor, wygląd dachu. To chyba wygodniejsze.
wiola438

Postprzez Gosek » Cz mar 30, 2017 9:20 am

Podpowiedzcie mi w jakich sklepach warto jest kupić napęd do przesuwanej bramy ? Chciałbym kupić w koncu coś naprawde solidnego. Udało mi się znaleźć kilka propozycji i oferta tego sklepu http://sklephormann.pl/ najbardziej mi sie spodobała. Ktoś z was kupował już od nich napęd?
Gosek

Postprzez iwaskievic » Cz kwi 20, 2017 2:11 pm

Całkiem niezłe garaże blaszane robią tutaj. Naprawdę bardzo solidna i profesjonalna robota :) Już kilku moich znajomych ich polecało.
Wszyscy mamy swoje obowiązki. Wszyscy cierpimy. Wszyscy znosimy swoje porażki dla dobra ludzkości.
iwaskievic

Postprzez brette » Śr wrz 27, 2017 9:11 am

Wszystko zależy od wielkości garażu. Garaz blaszany o wielkości powyżej 35 m2 wymaga zezwolenia. Garaż blaszany mniejszy nie wymaga. Wystarczy jedynie zgłosić,ze coś takiego chcemy sobie na dzialce postawić.

Jeśli miałabym polecić tutaj jakiegoś wykonawcę to byłaby to ta firma:
https://www.maritom.pl/

Mają spory wybór garaży, no i stawiają na wysoką jakość.
brette

Postprzez franio » Śr paź 18, 2017 4:59 am

Jestem na etapie poszukiwania blaszanego garażu na moją posesję. Będzie służył bardziej jako schowek niż garaż. Dobrze jest doczytać tu wiele informacji na ten temat. Trafiłem też na tę wspomnianą tutaj już stronę https://www.maritom.pl/. Producent wydaje się być rzetelny, gwarantuje dobrą jakość garażu oraz darmowy montaż. Czy ktoś już może ma zakupiony garaż od tej firmy?
franio

Powrót do Ogólnie o wszystkim