Garaż blaszany-formalności

Jeśli chcesz wymienić poglądy z innymi architektami lub inwestorami

Moderator: Moderatorzy

Garaż blaszany-formalności

Postprzez gabi66 » Pt cze 29, 2007 5:33 pm

Witam!
Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa i powiedziano mi ze najpierw musze zapytać o zgodę swoja gminę następnie złożyć wniosek plus jakąś mapkę czy tam projekt zrobiony przez architekta...
I tu moje pytanie czy może ktoś z państwa Sie orientuje ile trzeba zapłacić takiemu architektowi za projekt>?
I w ogóle skąd go wziasc i jak to wszystko załatwić...
ja nie wiem jak to będzie poki co boli mnie już głowa:-/
nie rozumie tylko tych wszystkich procedur teraz mam niby iść do gminy i i poprosić o zgodę i wciągnięcie tego terenu gdzie mam postawić garaż pod zagospodarowanie i jak mam im wskazać ten teren tam na miejscu u nich w gminie czy oni przyjadą do mnie, czy to ogóle będzie kosztować...bo jeśli oni już tam chyba wszystko sie zgodzą i wydadzą pozytywny wynik wtedy należy szukać architekta który stworzy projekt, tylko teraz tak ten cały projekt to będzie obejmywal tylko garaż czy położenie garażu w terenie bo śmieszne jest...tym bardziej ze słyszałam ze taki projekt słono kosztuje ,następna sprawa to przecież ja musze podać do gminy i dla architekta wymiary tego garażu ale przecież jeszcze nie wiem jaki kupie, to co musze go wcześniej zakupić czy zamówić...no i czy w ogóle projekt obejmuje podłoże garażu przecież poki co jeszcze jest krzywe podwórko...myślę aby wyrównać i następnie wyłożyć cegłą i zalać cementem tylko to chyba by wypadało zrobić jak uzyskam te śmieszne pozwolenie a nie wcześniej...
nie no to jest jakiś obłęd...
Najbardziej to sie boje tych kosztow urzędowych i za architekta, mam nadzieje ze do 1500zl chyba na to wystarczy....
Pierwszy raz załatwiam takie formalnosci i jestem zagubiona...
Licze na was i z góry dziękuję
Pozdrawiam
Gabi
gabi66

Re: Garaż blaszany-formalności

Postprzez MackowiakM » Pn mar 31, 2014 2:44 pm

Jak poszło?
MackowiakM

Postprzez DudziakSylwka » Wt kwi 01, 2014 10:16 am

/?????
DudziakSylwka

Postprzez Strzelecki79 » Wt kwi 01, 2014 12:24 pm

?????????????????
Strzelecki79

Postprzez wiola438 » Pt lut 10, 2017 1:46 pm

A po co Ci projekt? Nie możesz kupić gotowego garażu blaszanego? Tutaj http://superblaszaki.pl/garaze-blaszane-kielce/ masz firmę, która takie sprzedaje. Możesz wybrać rozmiar garażu, kolor, wygląd dachu. To chyba wygodniejsze.
wiola438

Postprzez Gosek » Cz mar 30, 2017 9:20 am

Podpowiedzcie mi w jakich sklepach warto jest kupić napęd do przesuwanej bramy ? Chciałbym kupić w koncu coś naprawde solidnego. Udało mi się znaleźć kilka propozycji i oferta tego sklepu http://sklephormann.pl/ najbardziej mi sie spodobała. Ktoś z was kupował już od nich napęd?
Gosek

Postprzez iwaskievic » Cz kwi 20, 2017 2:11 pm

Całkiem niezłe garaże blaszane robią tutaj. Naprawdę bardzo solidna i profesjonalna robota :) Już kilku moich znajomych ich polecało.
Wszyscy mamy swoje obowiązki. Wszyscy cierpimy. Wszyscy znosimy swoje porażki dla dobra ludzkości.
iwaskievic

Powrót do Ogólnie o wszystkim